Jälgi meid

TERVIS

Hiiumaal jätkub vaktsineerimine perearstide juures

COVID-19 vastu vaktsineerimise neljas tõhustusdoos on nüüd saadaval kõigile soovijatele üle Eesti, eeskätt soovitatakse seda riskirühmadele. Hiiumaal saavad soovijad end vaktsineerida perearstide juures eelregistreerimisega.
Hiiumaa haiglas juulikuus vaktsineerimisi korraldatud ei ole. Haigla juhatuse liige Riina Tamm ütles, et haigla töötajad puhkavad ning vaktsiini soovijaid on väga vähe. “Sellist massvaktsineerimist, mis toimus vaktsiini tulekuga, ei saa kindlasti enam olema. Haigla tellib vaktsiini oma töötajatele ja hooldekodudele, kuid seda mitte enne augustikuud,” rääkis Tamm Hiiu Lehele.
Suvehiidlased ja külalised end saarel vaktsineerida ei saa. “Tõhustusdoosi saamine ei ole erakorraline, vaid plaaniline tegevus. Kõik soovijad saavad selle oma perearsti juures plaanilises korras ära teha, kui suvi ja puhkused läbi,” lisas Riina Tamm.
Koroonaviirusesse nakatumine on Hiiumaal madal. Hiiumaa haiglas on koroonapatsientidele eraldatud kaks voodikohta ning statsionaarses ravis on üks Covid patsient. “EMOsse saabub Covid positiivseid patsiente iga päev, kuid avalikus testimispunktis on testimisi momendil väga vähe,” ütles Tamm.
“Juhul, kui nakatumise kasvutrend püsib madal ja haiglakoormus ei hakka oluliselt kasvama, soovitame teist tõhustus­doosi COVID-19 riskirühmadele aktiivselt alates augusti teisest poolest,” teatas Tervisekassa.
Alates maikuust on Hiiumaal positiivseid testitulemusi lisandunud paar-kolm inimest päevas. Terviseameti andmetel ei ole Hiiumaal nakatumine tõusutrendis ning haigestumusnäitaja 100 000 elaniku kohta on kõrge just seetõttu, et Hiiumaal elab võrreldes teiste maakondadega vähem inimesi.

DEMI KRUUSMANN

Veel lugemist: