Connect with us

Tervis

Hiiumaal jätkub vaktsineerimine perearstide juures

COVID-19 vastu vaktsineerimise neljas tõhustusdoos on nüüd saadaval kõigile soovijatele üle Eesti, eeskätt soovitatakse seda riskirühmadele. Hiiumaal saavad soovijad end vaktsineerida perearstide juures eelregistreerimisega.
Hiiumaa haiglas juulikuus vaktsineerimisi korraldatud ei ole. Haigla juhatuse liige Riina Tamm ütles, et haigla töötajad puhkavad ning vaktsiini soovijaid on väga vähe. “Sellist massvaktsineerimist, mis toimus vaktsiini tulekuga, ei saa kindlasti enam olema. Haigla tellib vaktsiini oma töötajatele ja hooldekodudele, kuid seda mitte enne augustikuud,” rääkis Tamm Hiiu Lehele.
Suvehiidlased ja külalised end saarel vaktsineerida ei saa. “Tõhustusdoosi saamine ei ole erakorraline, vaid plaaniline tegevus. Kõik soovijad saavad selle oma perearsti juures plaanilises korras ära teha, kui suvi ja puhkused läbi,” lisas Riina Tamm.
Koroonaviirusesse nakatumine on Hiiumaal madal. Hiiumaa haiglas on koroonapatsientidele eraldatud kaks voodikohta ning statsionaarses ravis on üks Covid patsient. “EMOsse saabub Covid positiivseid patsiente iga päev, kuid avalikus testimispunktis on testimisi momendil väga vähe,” ütles Tamm.
“Juhul, kui nakatumise kasvutrend püsib madal ja haiglakoormus ei hakka oluliselt kasvama, soovitame teist tõhustus­doosi COVID-19 riskirühmadele aktiivselt alates augusti teisest poolest,” teatas Tervisekassa.
Alates maikuust on Hiiumaal positiivseid testitulemusi lisandunud paar-kolm inimest päevas. Terviseameti andmetel ei ole Hiiumaal nakatumine tõusutrendis ning haigestumusnäitaja 100 000 elaniku kohta on kõrge just seetõttu, et Hiiumaal elab võrreldes teiste maakondadega vähem inimesi.

DEMI KRUUSMANN

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...