Connect with us

Uudised

Hiiumaal avaneb võimalus kandideerida vabatahtlikuks seltsiliseks

Käroly
Eesti külaliikumine Kodukant alustab oktoobris vabatahtlike seltsiliste kaasamisega.
Hanke “Vaba­tahtlike rakendamise koostöömudeli testimine hoole­kandesüsteemis ja üleeestiliselt rakendatava koostöömudeli väljatöötamine” raames saame pakkuda vabatahtlikku toetust täisealistele erivajadustega inimestele ja eakatele.
Lisaks Hiiumaale on testimisse kaasatud veel viis maakonda: Harjumaa, Lääne-Virumaa, Põlvamaa, Pärnumaa ja Võrumaa.
Kandideerimisel tuleb täita avaldus, mille leiab Vabatahtlike Väravast kuulutuste alt. (vaata MailScanner has detected a possible fraud attempt from “https:” claiming to be  https://vabatahtlikud.ee/kuulutus/4962/  )
Kes arvutis avaldust täita ei saa, võib helistada meie koordinaatorile Ingrid Purgele, temaga kohtuda ning täita avalduse paberil.
Koordinaator võtab kõigi soovijatega ühendust, vesteldakse ja koos tehakse otsus, kas meie pakutu vabatahtlikule sobib. Omalt poolt pakume sobilikele kandidaatidele sissejuhatavat koolitust ja juhendamist ning võimalust vabatahtlikuna enesele ja teistele head teha.
Vabatahtlike pakutavad teenused ei ole mõeldud asendama sotsiaaltöötajat, vaid saavad pakkuda lisategevusi, mis tavapärase hoolekandeteenuse sisse ei mahu. Pakume vabatahtlikele võimalust olla hoolekandeteenuste juures tuge vajavale inimesele seltsiliseks, saatjaks ja toetajaks lihtsamates kodutöödes,  inimesega juttu ajada või jalutama minna, saata teda poes, ametiasutuses või mõnel üritusel.
Kellele meie tegevused võiks sobida?
Sellised tegevused sobivad hästi eakamatele inimestele, kel lapsed juba suureks kasvatatud ja vaba aega rohkem. Mitmel pool maailmas läbiviidud uuringud näitavad, et vanemas eas vabatahtlikena tegutsevatel inimestel on parem tervis ning rahuldust pakkuvamad peresuhted kui neil inimestel, kes vabatahtlikud ei ole.
Samuti sobivad vabatahtlikeks gümnaasiumi- ja ülikooli­noored. “Vabatahtlik tegevus pakub suurepärast võimalust juba noorena proovida, milline töövaldkond sobib ja milline mitte. Kutsekooli õpilane või tudeng saab vabatahtlikuna hoolekandesüsteemis tegutsedes suurepäraseid kogemusi, mis kuluvad ära edasises tööelus.  Miks mitte teha oma kooli loovtööde, seminaride raames vabatahtliku tegevust, talletades näiteks eakate inimeste lugusid, nende oskusi ja teadmisi?”
Ootame aktiivselt osalema ka kogukondi, nii abivajajatest teada andes kui ka omalt poolt vabatahtlikena oma kogukonna inimestele appi minnes. Nii saame toetada oma kogukonnas elavaid inimesi olema võimalikult kaua aktiivsed ja elama oma kodus.  Teame, et juba täna mitmetes kogukondades vabatahtlik  tegevus toimib, kutsume ennast meile teada andma ja liituma hanke tegevustega, et ka kõik juba tegutsevad vabatahtlikud saaksid koolitust, sõidukulude hüvitist ning oma kogemusega panustada mudeli arendamisse.
Kõigil, kel huvi tekkis, palume endast märku anda juba oktoobris. Vabatahtlikele mõeldud sissejuhatav koolitus  toimub 3.–4. novembril.

Ingrid Purge
Hiiumaa koordinaator
sydamepesa@gmail.com tel +372 5695 4846
https://vabatahtlikud.ee/sotsiaal/

Veel lugemist:

Uudised

Kui paar nädalat tagasi pakkusid jahimehed, et vast on Hiiumaal elanud karu Saaremaale läinud, siis reedel sai Valgu kandis kinnitust, et loom pole ära...

Taskuhääling

Hiiumaal toimub neil päevil 16 riigi osalusel miinitõrjeoperatsioon Open Spirit 2024. Miinijahtimisest ja mereväest rääkis köik jütud ära Eesti Mereväe miinisõja divisjoni ülem Ott...

Huudised

Eelmisel nädalal Kõrgessaares Utoopia Nr 9 külalistemajas avastatud vargus lahenes tänu vihjetele ja pühapäeva hommikul jõudis Toivo Pildi teos Utoopi seinale tagasi. “Pilt oli...

Uudised

Nelja Nurga Galeriis avati 4. aprillil Maret Kukkuri esimene isikunäitus “Fragmendid“. Näitus koosneb Itaalias veedetud aastate (2017–2022)  jooksul tehtud kahekümnest  fotost, mis on temaatiliselt...