Connect with us

Uudised

Hiiumaa valla mälu­mängurid Maakilva A-finaalis taas võidukad

Laupäeval Paides läbi viidud Eesti omavalitsustevahelise mälumängusarja Maakilb A-finaalis teenis Hiiumaa vald esikoha.
Hiiumaad esindasid Taivo Rist, Tiit Kerves ja Jüri Omann, kes ka jaanuaris võidetud B-finaalis kaasa lõid. Allakirjutanu asemel oli seekord neljanda liikmena laua taga Alo Altement.
Poole mängu ehk 25 küsimuse järel asuti 31 punktiga ainuliidriks. Mängu teises pooles, kus hiidlastele paslikud teemad nagu kultuur ja estica, lisati 35 punkti. Kokkuvõttes teeniti seega 66 silmaga sajast võimalikust esikoht. Järgnesid Viljandi linn 63 ja Saarde vald 61 punktiga.
Edasipääsu tagas üheksa võistkonda 20st ja edasipääsu lävepakuks oli 55 punkti. Superfinaalis, mis toimub 9. märtsil, ootab neid eelvoorude kümme paremat võistkonda.
Samas näitas A-finaal, et päevad ei ole vennad ehk kõik küsimuste komplektid ei sobi ühtemoodi hästi. B-finaalis konkureerisid hiidlastega viimaste küsimusteni esikoha pärast Hiiu Blokk ja Käsmu Kaptenid, kes seekord olid vastavalt 10. ja 12. kohal.
Eesti Maakilva sarjal on käimas 20. hooaeg. A-finaali on hiidlased ka varem võitnud – 2017. ja 2014. aastal. Super­finaalis on seni parimaks tulemuseks kolmas koht.

Hergo Tasuja

Veel lugemist:

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...

Uudised

Hooandjas käima lükatud kampaaniaga soovib Kärdla kool kokku saada 6500 eurot, et soetada uus klaver, mille maksumuseks on 9900 eurot.  Kärdla kooli õpetaja Raili...

Taskuhääling

Saatekülalise Eiki Nestoriga tuleb muuhulgas jutuks Kõpu radar, osavallad, pasunapuhumine, Riigikogu peokutse, ühistransport ning see miks ta 30 aastat kodust ära oli.