Connect with us

Transport

Hiiumaa parvlaevaliinil 54 lisaväljumist

Parvlaeva Hiiumaa Virtsu-Kuivastu liinile lubanud majandus- ja kommunikatsiooniministeerium teatas, et tellib OÜ-lt Väinamere Liinid Rohuküla-Heltermaa liinile suvise tipphooaja kaheks  viimaseks nädalaks kokku 54 lisaväljumist. Sel nädalal lisandub tavagraafikule 18, järgmisel nädalal 36 reisi.
“See peaks tagama, et ooteajad sadamates on minimaalsed ning tundidepikkusi järjekordi ei teki,” selgitas ministeeriumi avalike suhete nõunik Mihkel Loide pressiteates.
“Lisareisid kõiki meie probleeme ei lahenda, aga olukorda leevendavad,” kommenteeris otsust Hiiu maavanem Riho Rahuoja.
Maavanem ütles, et igapäevaselt jälgitakse parvlaevade täituvust ja 19. augustil on ministeeriumis järjekordne koosolek, kus võrreldakse olukorda mõlemal liinil. “Vastavalt kogutud andmetele saab siis ka arutada ja teha ettepanekuid, millised parvlaevad millisel liinil sõitma peaksid,” selgitas maavanem.
Ministeeriumi hinnangul võimaldavad lisareisid alates augusti viimasest nädalast vedada Hiiumaale 900 tonni asfalti ilma, et see mõjutaks märgatavalt reisijate ooteaegu.
Asfalti läheb vaja ASi Kärdla Veevärk järjekordse vee- ja kanalisatsiooniarenduse projekti käigus üles kaevatud tänavakatete taastamiseks. Uue asfaltkatte saavad Ümarmäe, Väike-Liiva, Liiva ja Alato tänav.
Ministeeriumi avalike suhete nõunik Mihkel Loide selgitas Hiiu Lehele, et ministeerium lähtus parvlaevade vahetust lubades vedaja hinnangust, et sellise parvlaevade asetusega on võimalik teenindada maksimaalselt inimesi nii Virtsu–Kuivastu kui Heltermaa-Rohuküla liinil. “Vedaja on meile kinnitanud, et suudab sellisel viisil kiiremini ära vedada kõik soovijad ning pidada kinni graafikust mõlema saare teenindamisel,” ütles Loide.
Septembri alguses, kui puhkuste tipphooaeg on lõppenud, alustab ministeerium koos vedajaga plaanide koostamist edasiseks perioodiks kuni järgmise sügiseni, kui liinile saabuvad Tallinna Sadama uued parvlaevad.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa jahimehed on rajakaamerate fotode analüüsimisega  jõudnud arusaamisele, et seni arvatud ühe karu asemel, peab neid saarel olema vähemalt kaks. “Meie rahva hulgas on...

Uudised

Juba aprillis hakkas tulema teateid, et Hiiumaa staari staatuses karu on väga liikuv ja läbib pikki teekondi põiki üle saare, kuni mai algul jäädvustas...

Digileht

Hiiu Leht 17.mail Karu jookseb mööda saart nagu pöörane Hiiumaa sai uue piiskopi Hiiu Leht muudab ilmumispäeva ja sagedust Sõdurid päästsid külarahva jalavaevast. Digilehe...

Uudised

Alates 6. juunist hakkab Hiiu Leht paberil ilmuma kord nädalas 20-leheküljelisena neljapäeviti. Kõik paberlehe tellijad saavad võimaluse kolme kuu jooksul veebiuudiseid tasuta lugeda.  Lugeja...