Connect with us

Uudised

Hiiumaa noorjalgpallurid Tartus Hillar Otto Memorialil

erakogu
FC Hiiumaa 03 noormehed koos mõningate lisamängijatega Läänemaa jalgpalliklubist sõitsid koos treener Mario Degtjoviga Tartusse, et üles astuda legendaarse jalgpallitreeneri Hillar Otto (1952–2011) rahvusvahelisel memoriaalil.
B15 vanuserühmas (sündinud 2003 ja hiljem) oli kokku osalemas kümme võist­konda Eestist, Venemaalt ja Soomest – võistluse kõrge tase oli ette teada. Meie poisid said seal kuus ülitugevat mängu enne Eesti meistri­võistluste hooaega ning tulid sellest lahingust välja suhteliselt hästi: kolm võitu, üks viik ja kaks nappi kaotust ning kokkuvõttes kuues koht.
Reede, võistluse esimene päev oli paljulubav: “Poisid olid supertublid – tegid kaks mängu ja võtsid kaks võitu, aga homme on uued ja veel raskemad mängud ees ootamas,” kommenteeris abitreener Siret Tara. Esimeses mängus lõi meile võiduvärava Läänemaa JKst appi tulnud Cristopher Kull ning Jõhvi FC Phoenixiga sai kirja 1:0 võit. Teises mängus sai FC Hiiumaa Indrek Nõuliku ja Kristjan Ugami väravatest võidu kirja 2:0 Tallinna FC Ajax vastu.
Järgmisel varahommikul kell kaheksa olid meie noormehed vastamisi turniiri korraldajaklubi FC Santos Tartuga, kellelt tuli kahjuks vastu võtta napp, 1:2 kaotus. Teiseks vastaseks tulid Venemaalt Pskov 747 noormehed ja nendega suudeti välja mängida 1:1 viik. Kahe viimase omavahelisel mängul jäi 1:0 seisuga peale FC Santos Tartu.
Laupäeva õhtul lõpetas pika mängupäeva kohtumine Tartu FC Heliosega, kus tuli võit 1:0 Sven Aigar Tammeveski peaga löödud väravast. Pühapäeval oli selge, et poisid mängivad viiendale-kuuendale kohale, kuid Tabasalu JK napp 1:0 võit tõi viimastele viienda koha ja meile lõppkokku­võttes kuuenda.
Treener Mario Degtjovi sõnul oli turniir heatasemeline: “Saime palju võrdseid mänge, mida sinna enne hooaja algust otsima läksimegi.”
Võistkonnas andsid oma panuse Sven Aigar Tammeveski, Martin Nurk, Kristjan Ugam, Indrek Nõulik, Andro Suuster, Holger Sepma, Kevin
Saarnak, Kermo Platov, Rasmus Padari, Hargo Liiving, Johannes Niinemäe, Karl Värva ja Jaanus Sõmer ning Läänemaa JKst “laenuks” tulnud Cristopher Kull, Tormi Mehide ja Kaspar Kariste.
Kohe üsna pea algab meie noormeestel Eesti meistrivõistluste hooaeg, nii et pöidlad pihku – see võistkond on Eesti kümne parima seas!

Kristi Linkov
MTÜ Hiiumaa jalgpall

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Küsitlus

Hille: Õige hiidlane on see, kes elab siin saarel ja edendab kohalikku elu. Ei ole tähtis, et oleks siin sündinu