Connect with us

Uudised

Hiiumaa meistrid tegid Lääne-Eesti meenekonkursil puhta töö

KARMEN KARG
Konkursi “Lääne-Eesti meene 2015” kõik kolm esikohta tulid Hiiumaa meistritele.
Esikoha võitis Hiiumaa kunstniku Valev Seina seljasügamisköis, mis meenutab sõlmedega köiejuppi Hiiu maakonnavapil. Kuna Valev oli parajasti Hiiumaal, käis auhinda vastu võtmas tema abikaasa Kalli Sein. “Meil läks juba piinlikuks kui üksteise järel kuulutati välja hiidlaste meened. Vajusime oma toolides aina madalamaks,” tunnistas Kalli Sein.
Ka konkursi teine ja kolmas koht tulid Hiiumaale – vastavalt Ain Jepišovi Ristna kiviputukas ning Heli Hahndorfi OÜ Hiiu Tahe ja OÜ Heliivika koostöös valminud kehahoolduse kinkekomplekt “Kadakane Hiiumaa”.
Kalli Sein ütles, et arutasid Pärnuski seda, miks esikohad said just hiidlaste tehtud meened ja Heli pakkus, et ehk oli abiks hiidlaste enesekriitilisus. “Ilmselt esitasime konkursile paremini läbimõeldud asjad, põhimõttel pigem vähem, aga paremini,” oletas Sein.
Auhinnad anti üle kolmapäeval, 25. märtsil Pärnu kinos Apollo. “Teiste maakondade loomeettevõtjatel tuli tõdeda, et pakendisse pandud Hiiu nalja vastu ei saa – kogu koore riisusid hiidlased!” oli maakondliku arendusekeskuse SA Tuuru juhataja Kristjan Arunurm väga rahul.
Kokku saabus konkursile üle 170 töö: Pärnumaalt 33, Läänemaalt 42, Saaremaalt 72 ja Hiiumaalt 12. Iga maakond valis oma esindusmeened, millest eksperdid omakorda valisid välja Lääne-Eesti meene.
Meenekonkursi kuulutasid välja Pärnumaa, Saaremaa, Hiiumaa ja Läänemaa arenduskeskused detsembris, et leida ja tunnustada Lääne-Eestile iseloomulikke meeneid.
Nelja maakonna võidutööd lähevad rändnäitusele Pärnu keskraamatukogusse, Haapsalu Pitsikeskusesse, Kärdla Pritsumajja ja Saaremaale. Hiiumaal on näitus 1.–15. juu­nini.
Omavalitsused, maavalitsused ning ettevõtted saavad valida koostööpartneritele esinduskinke virtuaalsest albumist http://peak.ee/loomemajandus/meenekataloog
Maavanem Riho Rahuoja ütles, et on Seinalt tellinud juba neli köit ja esimese sai kingituseks kirjanik Tõnu Õnnepalu. Köie andis maavanem üle Õnnepalu Hiiumaa teemalise näidendi “Vennas” etendusel. “Tõnu “Vennas” võitis ju eelmise aasta pärima näidendi auhinna, sel puhul viisime,” selgitas maavanem.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...