Connect with us

Uudised

Hiiumaa lähistel sattus madalikule Rootsi jaht Hållidej

Pühapäeval sattus Hiiumaa lähistele madalikule Rootsi kuningriigist Haapsalu sadamasse teel olnud 12meetrine jaht Hållidej. Piirivalvurid aitasid jahi madalikult lahti ja see jõudis keskpäevaks omal jõul Suursadamasse.
Jahti toimetas Rootsist Eestisse 47aastane Eestist pärit mees, kelle elu ohus ei olnud. Politsei- ja piirivalveameti teates on märgitud, et mees oli kaine.
Kell 10.19 avastasid Kärdla kordoni piirivalvurid radarvaatluse käigus Hiiumaast 1,5 meremiili  kirdes, kohalike kõnepruugis Suursadama liinide madalikul, jahi.
Hädasolija võttis ühendust ka merevalvekeskusega. Selgus, et madalikule sattunud jahi pardal on inimene üksi ning jaht ei leki.
Abivajaja suunas asusid teele piirivalvelaev ja Kärdla kordoni piirivalvurid mootorpaadiga. Piirivalvelaev Kindral Kurvits madala vee tõttu sündmuskohale päris lähedale liikuda ei saanud ja abivajajani saadeti laevalt operatiivpaat. Mõlemad paadid jõudsid kohale peaaegu samaaegselt ning ühiste jõupingutustega saadi jaht madalikult lahti.
Õnneks ei saanud jaht vigastada ja suundus omal jõul Suursadamasse. Teekonnal sadamasse saatis jahti piirivalvekaater, veendumaks, et alus turvaliselt sadamasse jõuab. Kinnitust leidis esialgne info, et madalikule sõitmine oli seotud navigatsiooniseadme tehnilise rikkega.

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...