Jälgi meid

Teema

HIIUMAA KIRJANDUSFESTIVAL | Tiit Aleksejev: Oluline on kontakt eluga

Reedest pühapäevani peetakse Kärdlas maha Hiiumaa kirjandusfestivali kolmas peatükk. Teiste hulgas saab laupäeval kuulata tõlkija Piret Saluri vestlust kirjanik Tiit Aleksejeviga teemal “Mika Waltari Hiiumaal“. Festivali eel vestlesid nad veidi ka Hiiu Lehele.

Tiit Aleksejev (keskel) ja tema raamatute soome keelde tõlkijad Hannu Oittininen ja Jouko Vanhanen.

Tiit Aleksejev on eesti kirjanik ja näitekirjanik. Ta on lõpetanud Tartu Ülikooli ajaloo erialal, õppinud Oxfordi ülikoolis rahvusvahelisi suhteid, seejärel omandanud magistrikraadi keskaja ajaloost. Aastatel 2016–2024 oli ta Eesti Kirjanike Liidu esimees. Korduvalt auhinnatud kirjaniku sulest on ilmunud mitmeid novelle, romaane ja näidendeid. 

 

Olid mitmeid aastaid Eesti Kirjanike Liidu esimees. Ja raske aeg oli? 

Kirjanike Liidule oli pandeemia ja selle järelmõjud parajaks katsumuseks, majanduslikult käisime põhjas ära. Aga nüüdseks on sealt põhjast uuesti üles tuldud ja oli võimalik korrastatud loomeliit järgmisele esimehele üle anda. Eks igal ajal ole omad probleemid ja ajavahemikus 2016–2024 muutus maailm päris tublisti. See kajastus ka kirjanike meeleolus, kõigis neis sõnavahetustes, mida sinagi liidu listist lugenud oled. Aga kirjanikud ei olegi kerge seltskond. Ei peagi olema.   

Lisa kommentaar

Leave a Reply

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Veel lugemist:

Uudised

Küüditamise aastapäeva mälestuskoosolekul Lehtma sadamas toonitas president Alar Karis, et agressioon ning julmus ei ole maailmast kadunud, vaid ähvardab ka meie julgeolekut igapäevaselt.

Kultuur

Hiljuti Hiiumaa Muuseumis tutvustatud kogukonnaportaalist KIVIKE leiab muuhulgas Hiiumaalt kogutud lugusid, muinasjutte, muistendeid ja ülestähendusi alates 19. sajandist. 

Uudised

Hiiumaale mitteametlikule visiidile tulnud president Alar Karis pandi Orjaku sadamas proovile, kui ühtäkki veest appihüüdeid kostis.

Teema

Hiiumaal suveüritustest puudust ei tule, kontserte ning festivale on saarel küll ja veel. Keerulisem on olukord aga teatril – sest oma teatrimaja saarel puudub.