Connect with us

Uudised

Hiiumaa kindlalt purjetamise maailmakaardil

C klassi Euroopa meistrid 2022: keskel Katariina II meskond ja kapten Aivar Tuulberg (Pärnu JK) meeskonnaga, vasakul C klassi Euroopa hõbe jaht Matilda 4 ja kapten Juss Ojala.

Piret Eesmaa | Hiiu Leht
Eile võeti Pärnu jahtklubi lipuväljakul pidulikult vastu ORC avamerepurjetamise Euroopa meistrivõistluste medaliste. Nelja medalivõitja seas triumfeeris kaks jahtklubi Dago alust.
Jahtklubi Dago klubiülem Kai Kallas selgitas, et purjetamine on spordiala, mida publikul jälgida peaaegu võimatu. Nii ongi selliste tänuürituste suurim eesmärk häid tulemusi kodus ja omade keskel tähistada. “Tahame oma võistlejatele näidata, et see, mis nad seal kaugel teevad, läheb meile korda ja on meile tähtis,” ütles Kallas.
Tänuüritusel tunnustati Norras toimunud Euroopa meistrivõistluste medali­võitjaid, teiste seas kahe JK Dago jahi, Olympic ja Matilda 4 meeskonda. Esimene neist tõi koju amatöörklassi kullad ja üldvõistluse pronksmedalid, teine hõbemedalid.
Matilda 4 kapteni Juss Ojala sõnul jäi neil kuld saamata, sest ilm oli liiga hea: “Valmistusime tingimusteks, kus 70kraadise nurga all sajab pidevalt vihma ja tuul on tugev, aga oli hoopis ilus suvine ilm.”
Olympicu meeskonnaliige Meelis Pielberg ütles, et nemad läksid püüdma amatööride kulda, et sellele lisaks tuli ka üldarvestuse pronks, oli meeldiv üllatus. Oma meeskonna edu võtmeks nimetas ta seda, et tiim ja paat on saanud aastast 2011 palju koos harjutada.
Hüppelaud uude reaalsusse
Pärast tortide, šampuste ja õnnitluste jagamist anti avapauk svertpaatide Eesti meistrivõistlustele, kus Hiiumaalt osaleb seitse noort purjetajat.
Kui võrrelda Hiiumaa purjetamise olukorda ajaga vaid neli aastat tagasi, on Kallase sõnul vahe praegusega tohutu. Suurema muutuse sellesse on toonud Sven Nuutmanni ja Meelis Pielbergi otsustavus, hakata Hiiumaa purjetamise ja eriti just laste purjetamise eestvedajaiks.
Nuutmann märkis, et eks algul oli kahtlejaid küll, ent nüüd sujub koostöö erinevate osapoolte vahel igatpidi soodsalt.
Ojala lisas, et tööd on tegelikult väsimatult tehtud juba vähemalt üheksa aastat, nüüd on aeg nautida töö vilju: “Aga muutus on olnud suur ja toetus Hiiumaa poolt tohutu.”
Nuutmann lisas, et on arengutega väga rahul ja usub, et edaspidi läheb kõik veel vaid paremaks.
Suured väikestele eeskujuks
Võistlustulle läksid lapsed Pärnus uute paatidega, mis on klubi möödunud talve n-ö töövõit – 40 000 eurot toetust tuli Leader meetmest. “Koostöö spordiklubi, valla ja jahtklubi vahel sujus tõeliselt hästi,” kiitis Kallas. Algusaastatega võrreldes on nüüd raha jahtklubi tegevustele palju lihtsam leida. Nuutmann lisas, et toetus valla poolt on olemas olnud algusest peale, kasvõi treeneritele palga näol. Huvitava tõsiasjana tõi ta välja, et purjetamine oli ainus spordiala, millele leidus koht ka valla arengustrateegias.
Märkimisväärse toetus­avaldusena nägid nii Kallas kui Nuutmann Hiiu valla­vanema Hergo Tasuja kohal­olu tänuüritusel, seljas Dago jahtklubi pusa kirjaga “Hingelt mereline”.
Vallavanem ütles Hiiu Lehele, et Hiiumaal ei saa merest üle ega ümber ja purjetamine on merelise elukeskkonna lahutamatu osa. Vald aga toetab jahtklubi tegevust nii treeneritele palga, projektitoetuse kui sadamate arendamise kaudu.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...