Jälgi meid

Teema

UUENDUSED | Hiiumaa haiglas hakati pakkuma mitut uut teenust

Triin Simson (vasakul) haigla sotsiaaltöötajana ja Kairi Koppel koduõendusteenuse pakkujana puutuvad kokku ka üksteise tööpõlluga. | Raul Vinni
Nüüdsest saab Hiiumaal minna iseseisvalt ämmaemanda vastuvõtule, perearst saab määrata koduõenduse ning haiglas olijatele on võimalik pakkuda sotsiaaltöötaja tuge. 

Iseseisvat ämmaemanda vastuvõttu seni haiglas ei toimunud, vaid ämmaemand töötas günekoloogi õena ning näiteks rasedate jälgimine käis läbi arstivisiidi. Koostöös tervisekeskusega on nüüdsest võimalik ämmaemanda juurde ka eraldi minna. 

Samamoodi nagu tervisekeskuses võtavad pereõed vastu,“ rääkis Hiiumaa haigla ämmaemand Ruth Esta. 

 

Nõustamine vajalik 

Kuigi Hiiumaal on sünnitajaid vähe, ei ole Esta sõnul ämmaemandal tööpuudust, sest tema rida ei ole vaid rasedad. 

Ämmaemandad teevad ka iseseisvalt emakakaelavähi sõeluuringut ja ka teismeliste nõustamist,“ selgitas Esta. Või näiteks, kui naine ei soovi minna naistearsti juurde või soovitakse sugulisel teel levivate haiguste teste teha.“  

Veel lugemist:

Uudised

Vallavalitsusel kulub sel aastal õppepreemiateks üle 7000 euro, sest premeeritakse koguni ühtteist kuldmedaliga ja kuut hõbemedaliga gümnaasiumi lõpetanud õpilast.

Teema

Laupäeval Kärdla sadamas esmakordselt peetud vanade masinate väljanäitusele tõid huvilised rohkem kui 60 erinevat sõidukit, millega tihti igapäevaselt sõita ei raatsita. 

Uudised

Kolm kohalikku EKREga seotud volinikku on lahvatanud erakondlikus tülis valinud Helmete poole.

Loodus

Hiiumaa saab laias laastus tõmmata kaheks: valge lääs ja punane ida. Juttu ei tule aga muidugi mitte kommunistidest ega muust säärasest, vaid tolmpeadest.