Connect with us

Uudised

Hiiumaa aasta õppijaks valiti Mati Särglepp

Harda Roosna
Hiiu maakonna aasta õppi­jaks valiti kevadel Hiiumaa ametikooli lõpetanud Mati Särglepp (76).
Särglepp lõpetas sel aastal vanima õpilasena Hiiumaa ameti­kooli puit- ja kiviehitiste restaureerimise kursuse ja õppis samal ajal koos pojaga täiendõppekursustel väikelaeva juhiks.
Aasta õppijatele esitas kaks küsimust Külliki Steinberg. Küsimusele, miks te õpite, vastas Särglepp nii: “Pidevalt kerkib esile olukordi ning küsimusi, millele ei leia kohe vastust. Tänapäeva tehnilised võimalused pakuvad hulganisti erinevaid variante ja vastuseid inter­neti vahendusel. Praktiliste oskuste omandamisel peab aga ise kätt proovima. Üheks võimaluseks on kutse ja oskuste omandamine ametikoolis. Sessioonõpe on paindlik ja mõistlik õppevorm ning hea võimalus õppida paljudele inimestele, vanusest hoolimata. Soovitan kõigile – haara kinni võimalusest ja raputa maha tuimus ning leia endale sobiv ja meelepärane huviala või miks mitte ka elukutse!”
Teisele küsimusele, milliseid muutusi on õppimine tema ellu toonud, vastas Särglepp: “Kahtlemata kaasnevad õppimisega muutused harjumuspärases elurütmis. Tuleb õppida ajaga säästlikumalt ümber käima ja arvestama partneritega, olgu nad õpetajad või kaas­õpilased. Oled niiviisi uue kollektiivi liige. Saad endale uusi sõpru, uusi väljakutseid. Seepärast, anna endale uus eesmärk ja näe vaeva selle ellu viimisega. Ära kõhkle, astu see samm ja sa ei pettu! Iseenda üle võidu saamine on see kõige magusam. Ei pelga korrata – julgelt vastu uutele võimalustele! Ah jaa, uuel õppeaastal kavatsen kindlasti mõne uue huvitava kursuse leida.”
Sel aastal esitati aasta õppija tiitlile kokku 88 kandidaati, kelle hulgast valiti maa­kondade aasta õppijad.
Internetihääletusel valitud rahva lemmik ja teised tiitlisaajad selguvad 14. oktoobril täiskasvanud õppija nädala avaüritusel Narvas.

Veel lugemist:

Uudised

Pressinõukogu arutas Kärdla osavalla vanema Aivar Viidiku kaebust Hiiu Lehes 29. detsembril 2023 ilmunud artikli „Arvo Haasma paneb Kärdla muusikakooli juhtimise maha“ peale ja...

Digileht

Hiiu Leht 23.veebruaril Transpordiamet esitas aastaid valeandmeid Kärdla kool vajab klaverit Hiidlased panid narvakad hümni laulma Sündinud Eesti riigi sünnipäeval Lugu poolsaare moodi saarest...

Uudised

Hooandjas käima lükatud kampaaniaga soovib Kärdla kool kokku saada 6500 eurot, et soetada uus klaver, mille maksumuseks on 9900 eurot.  Kärdla kooli õpetaja Raili...

Taskuhääling

Saatekülalise Eiki Nestoriga tuleb muuhulgas jutuks Kõpu radar, osavallad, pasunapuhumine, Riigikogu peokutse, ühistransport ning see miks ta 30 aastat kodust ära oli.