Connect with us

Uudised

Hiiumaa vald domeeni hiiumaavald.ee ei vaja

Hiiumaa vallavanem Reili Rand ütles eile, et uue valla domeenina on algusest peale olnud kavas kasutusele võtta Hiiu maa­valitsuse käest vabanev domeen hiiumaa.ee ning just seepärast ei ole huvi tundnud domeeni hiiumaavald.ee vastu.
Domeeni hiiumaavald.ee registreeris septembri lõpus enda nimele MTÜ Hiiumaa Tuletõrjeühing. Ühingu juhatuse liikmed on Hiiu vallale kuuluva SA Hiiumaa spordikool direktor Kristi Linkov, Georg Linkov ja Marika Kanep.
Georg Linkov ütles Hiiu Lehele, et ühing broneeris domeeni, kinkimaks seda hea koostöö märgiks edasi Hiiumaa vallale. Linkov tunnistas ka, et ei teadnud, et kõik Eesti territooriumi haldusüksuste nimistus kinnitatud koha­nimedega samased domeenid on reserveeritud registreerimiseks vastavale kohalikule omavalitsusele või selle poolt määratud isikule.
Hiiu vallavanema nõunik Liis Remmelg ütles, et Hiiumaa vallavalitsust ei ole teavitatud domeeni hiiumaavald.ee registreerimisest, üle pole antud ka kingitust.
Registri andmetel on eelnimetatud domeen jätkuvalt ühingu nimel.
Liis Remmelg selgitas, et praegu on teavitamiseks Hiiu valla kodulehele loodud alamleht “Hiiumaa vald” www.hiiuvald.ee/hiiumaa-vald ning Hiiu valla Facebooki-lehekülg nimetatud ümber Hiiumaa valla leheküljeks. “Nende kanalite kaudu edastame infot valla uue kodulehe vald.hiiumaa.ee valmimiseni,” selgitas Remmelg.
Tema sõnul moodustavad külalisele ja kogukonnale suunatud infokanalid tulevikus terviku. Ka portaal www.hiiumaa.ee antakse vallale üle aasta lõpus ja seda hakatakse järgemööda uuendama.
Remmelg lisas, et kõik senised vallavalitsused ametiasutustena tegutsevad selle aasta lõpuni ja ka töötajad jätkavad aasta lõpuni seniste lepingute alusel. Hiiumaa vald ja osavalla­valitsused ameti­asutustena aga alustavad tegevust 1. jaanuarist.

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...