Connect with us

Uudised

Hiidlaste sügislaat uuem ja suurem

Harda Roosna | Hiiu Leht
Coop Hiiumaa korraldab sel laupäeval, 22. septembril Kärdla keskväljakul Hiidlaste sügislaada, kus senistest laatadest rohkem müüjaid ja koostööpartnereid, mitmekesine kultuuri­programm ja rohkelt tegevusi kogu perele.
Neljas sügislaat kolib tänavu Kärdla keskväljakule ning loob senisest suurema võimaluse kodusaarel kasvanud aia-, põllu- ja metsasaaduste müümiseks ja ostmiseks. Väli­sündmuste hooaega pikendav sügisvärvides laat annab nii suvehiidlastele, ettevõtjatele kui mandril õppivatele kodusaare noortele veel ühe põhjuse tulla saarele pikaks nädalavahetuseks.
Coop Hiiumaa toimkond panustab, et laupäevasest laadast kujuneks koguperesündmus, mis pakub võimalust talvevarude täiendamiseks, mõnusat laadamelu, rikkalikku kultuuriprogrammi ja ohtralt kõrvaltegevusi ja kokkusaamisvõimalust, et üheskoos väärikalt lõpetada Hiiumaa toidu ja kunsti nädala tegevused.
Põhirõhk kohalikul
Hiiumaa toidukasvatajatest ja tootjatest on Hiidlaste sügislaadal muuhulgas esindatud Lest & Lammas, Hiiumaa Pruulikoda, Lepaniidi mahetalu, kohalikud mesinikud, aia- ja põllusaaduste kasvatajad. Kohal on Hiiumaa Köök ja Pagar, mille müügiletil laadatooteid, mida igapäevaselt poeriiulitelt otsida ei tasu.
Oma müügilettidega rikastavad pakutavat sibula- ja küüslaugumüüjad Peipsi äärest.
Lisaks kohalikele panustavad laadategevustesse ka mitmed Coop Hiiumaa koostööpartnerid mandrilt, kes tulevad tutvustama ja pakkuma uusi tooteid, mis poelettidele alles jõudnud või jõudmas.
Hea toidu kõrvale aitab väärt veine valida Kalev Vapper ja pangateenuseid tutvustab Coop Pank.
Sügislaada külastajate osalusel selguvad parimad Hiiumaa õunatoitude konkursil “Iiu Öun”. Soolase või magusa õunatoidu, küpsetise või vabas kategoorias võistleva õuntest valminud toidupoolisega on konkursist oodatud osa võtma igaüks.
Palade Loodushariduskeskus toob laadaväljakule üheks päevaks suure seene­näituse. Samas üles seatavale nunnunäitusele võib igaüks kodust kaasa haarata kaunid, ootamatult suured või lootusetult väikesed aed-, juur- või puuviljad. Parimad nunnud saavad auhinnatud! Rohenäppude meeleheaks leiab laadaväljakult rohkelt istikuid ja taimi.
Kindlasti ei puudu laadaloos, mis garanteerib auhinna igale loosipileti ostjale. Tänavu annetab Coop Hiiumaa kogu laadaloosi tulu Kärdla kiriku renoveerimistöödeks.
Kuigi juba praeguseks on osavõtusoovist teada andnud varasematest aastatest rohkem müüjaid, võib kindel olla, et ka hilistele reageerijatele leitakse laadaplatsil müügikoht.
Tegemist kõigile
Lisaks tavapärasele laada­suminale ootab Hiidlaste sügislaada külastajaid mitme­kesine kultuuriprogramm, mille pani kokku Käina huvi- ja kultuurikeskus.
Üles astuvad lõõtsamehed Siim Rikker ja Georg Rüütel, rahvatantsurühm Sõle Segajad, Käina huvikooli tantsijad, memmede tantsu­rühm Mikser, memmede lauluansambel Hõbelõng ja hiiukandle ansambel Iiu Kintsuviiul.
Hiiumaa ettevõtlusnädala eelsündmusena toob Hiiumaa arenduskeskus lavale saare ettevõtjad, kellega vestleb Märt Treier.
Lastele ja nooretele pakub tegevusi ja kaasamõtlemist MTÜ Jääk ja Praak, Kärdla kultuurikeskuses näidatakse kino. Kärdla keskväljakuga külgnevas Nelja Nurga Galeriis toimub vegantoidu valmistamise töötuba.
Hiiumaa Kaubamaja orienteerumismängus on oodatud osalema kõik pereliikmed. Loosiauhindade võitmiseks tuleb kaupluseriiulitelt leida määratud tooted.
Ühise väljapaneku ning ohutus- ja ennetusalase info ja tegevustega on laadal esindatud päästeamet, politsei- ja piirivalveamet ning maanteeamet.
Uus- ja taaskasutusfännide meeleheaks seab keskväljaku alleel end üles selle hooaja viimane kirbukas.
Kes laadasaginale ringi peale teinud või vajab veidi vaheldust enne uuele asumist, saab uudistada keskväljaku serva pargitud Hiiumaa vanatehnikat ja kaasaegset metsamajandamistehnikat, leida endale sobiliku haagise või mõne muu tehnilise lisavarustuse ning teha sõitu proovisõiduautodega. Keskväljaku bussipeatusest väljuv Orjaku Kollane Buss viib Kärdla peale ringsõidule.
Coop Hiiumaa telgi all saab igaüks märkida oma eelistuse, kuhu rajada uus Käina Konsum või anda poolthääle leivale, mis tuleval juubeliaastal võiks kanda Hiidlaste lemmikleiva tiitlit. Kõik ühistu liikmed saavad samas uuendada oma kontaktandmeid või soovijad ühistu liikmeks astuda.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...