Connect with us

Uudised

Hiidlaste sügislaat uuem ja suurem

Coop Hiiumaa korraldab sel laupäeval, 22. septembril Kärdla keskväljakul Hiidlaste sügislaada, kus senistest laatadest rohkem müüjaid ja koostööpartnereid, mitmekesine kultuuri­programm ja rohkelt tegevusi kogu perele.
Neljas sügislaat kolib tänavu Kärdla keskväljakule ning loob senisest suurema võimaluse kodusaarel kasvanud aia-, põllu- ja metsasaaduste müümiseks ja ostmiseks. Väli­sündmuste hooaega pikendav sügisvärvides laat annab nii suvehiidlastele, ettevõtjatele kui mandril õppivatele kodusaare noortele veel ühe põhjuse tulla saarele pikaks nädalavahetuseks.
Coop Hiiumaa toimkond panustab, et laupäevasest laadast kujuneks koguperesündmus, mis pakub võimalust talvevarude täiendamiseks, mõnusat laadamelu, rikkalikku kultuuriprogrammi ja ohtralt kõrvaltegevusi ja kokkusaamisvõimalust, et üheskoos väärikalt lõpetada Hiiumaa toidu ja kunsti nädala tegevused.
Põhirõhk kohalikul
Hiiumaa toidukasvatajatest ja tootjatest on Hiidlaste sügislaadal muuhulgas esindatud Lest & Lammas, Hiiumaa Pruulikoda, Lepaniidi mahetalu, kohalikud mesinikud, aia- ja põllusaaduste kasvatajad. Kohal on Hiiumaa Köök ja Pagar, mille müügiletil laadatooteid, mida igapäevaselt poeriiulitelt otsida ei tasu.
Oma müügilettidega rikastavad pakutavat sibula- ja küüslaugumüüjad Peipsi äärest.
Lisaks kohalikele panustavad laadategevustesse ka mitmed Coop Hiiumaa koostööpartnerid mandrilt, kes tulevad tutvustama ja pakkuma uusi tooteid, mis poelettidele alles jõudnud või jõudmas.
Hea toidu kõrvale aitab väärt veine valida Kalev Vapper ja pangateenuseid tutvustab Coop Pank.
Sügislaada külastajate osalusel selguvad parimad Hiiumaa õunatoitude konkursil “Iiu Öun”. Soolase või magusa õunatoidu, küpsetise või vabas kategoorias võistleva õuntest valminud toidupoolisega on konkursist oodatud osa võtma igaüks.
Palade Loodushariduskeskus toob laadaväljakule üheks päevaks suure seene­näituse. Samas üles seatavale nunnunäitusele võib igaüks kodust kaasa haarata kaunid, ootamatult suured või lootusetult väikesed aed-, juur- või puuviljad. Parimad nunnud saavad auhinnatud! Rohenäppude meeleheaks leiab laadaväljakult rohkelt istikuid ja taimi.
Kindlasti ei puudu laadaloos, mis garanteerib auhinna igale loosipileti ostjale. Tänavu annetab Coop Hiiumaa kogu laadaloosi tulu Kärdla kiriku renoveerimistöödeks.
Kuigi juba praeguseks on osavõtusoovist teada andnud varasematest aastatest rohkem müüjaid, võib kindel olla, et ka hilistele reageerijatele leitakse laadaplatsil müügikoht.
Tegemist kõigile
Lisaks tavapärasele laada­suminale ootab Hiidlaste sügislaada külastajaid mitme­kesine kultuuriprogramm, mille pani kokku Käina huvi- ja kultuurikeskus.
Üles astuvad lõõtsamehed Siim Rikker ja Georg Rüütel, rahvatantsurühm Sõle Segajad, Käina huvikooli tantsijad, memmede tantsu­rühm Mikser, memmede lauluansambel Hõbelõng ja hiiukandle ansambel Iiu Kintsuviiul.
Hiiumaa ettevõtlusnädala eelsündmusena toob Hiiumaa arenduskeskus lavale saare ettevõtjad, kellega vestleb Märt Treier.
Lastele ja nooretele pakub tegevusi ja kaasamõtlemist MTÜ Jääk ja Praak, Kärdla kultuurikeskuses näidatakse kino. Kärdla keskväljakuga külgnevas Nelja Nurga Galeriis toimub vegantoidu valmistamise töötuba.
Hiiumaa Kaubamaja orienteerumismängus on oodatud osalema kõik pereliikmed. Loosiauhindade võitmiseks tuleb kaupluseriiulitelt leida määratud tooted.
Ühise väljapaneku ning ohutus- ja ennetusalase info ja tegevustega on laadal esindatud päästeamet, politsei- ja piirivalveamet ning maanteeamet.
Uus- ja taaskasutusfännide meeleheaks seab keskväljaku alleel end üles selle hooaja viimane kirbukas.
Kes laadasaginale ringi peale teinud või vajab veidi vaheldust enne uuele asumist, saab uudistada keskväljaku serva pargitud Hiiumaa vanatehnikat ja kaasaegset metsamajandamistehnikat, leida endale sobiliku haagise või mõne muu tehnilise lisavarustuse ning teha sõitu proovisõiduautodega. Keskväljaku bussipeatusest väljuv Orjaku Kollane Buss viib Kärdla peale ringsõidule.
Coop Hiiumaa telgi all saab igaüks märkida oma eelistuse, kuhu rajada uus Käina Konsum või anda poolthääle leivale, mis tuleval juubeliaastal võiks kanda Hiidlaste lemmikleiva tiitlit. Kõik ühistu liikmed saavad samas uuendada oma kontaktandmeid või soovijad ühistu liikmeks astuda.

Veel lugemist:

Uudised

Neljapäeval lõpetati pidulikult Hiiumaa haigla uuendamine, mis läks kokku maksma 13 miljonit eurot, millest kaksteist tuli Euroopa Liidu toetustest. Haigla juhatuse liikme Riina Tamme...

Teema

Hiiumaa mees Sander Voitka saab tänavu pidada oma üheksandat sünnipäeva, sest sünnikuupäevaks on tal 29. veebruar. Ema Ene Reidma meenutas, et esimese lapse sündimise...

Uudised

Hiiumaa koalitsioonis on läbirääkimisel tegevuskava, mille tulemusena kaoks veel sel aastal osavallavanemad ja osavallavalitsused ning valitsusse lisanduks kolmas abivallavanem. Koalitsoonis lõplikule üksmeelele seni siiski...

Küsitlus

Hille: Õige hiidlane on see, kes elab siin saarel ja edendab kohalikku elu. Ei ole tähtis, et oleks siin sündinu