Connect with us

Uudised

Hiidlased tegid pärnakatele ära

Erakogu
Eesti Hoiuraamatukogu kogus koostöös Kärdla linnaraamatukoguga vanu raamatuid. Hiidlased tõid nädala jooksul ära hinnanguliselt 3500–4000 raamatut, pärnakad 3000. Hoiuraamatukogu peavara­hoidja Kalju Tammaru küsis Kärdla linnaraamatukogu direktorilt ehk allakirjutanult: “Miks hiidlased ei armasta raamatuid, et nad neid nii palju ära toovad?”
See oli muidugi naljaga öeldud ja mina vastasin: “Vastupidi, hiidlased armastavad just väga raamatuid, et nad alles nüüd need ära toovad. Nad on neid kaua hoidnud.” Kõik sõltub vaatenurgast.
Uurisin hoiuraamatu­kogu töötajate käest, kuidas nad rahule jäid. Direktor Gerda Kulli-­Kordemets ütles, et nad jäid väga rahule ja kui hiidlased soovivad, loodavad nad järgmisel aastal uuesti Hiiumaale tulla.
Ära antud raamatud lähevad hoiuraamatukogu kaudu ringlusse, st neid jagatakse teistele raamatukogudele, pakutakse lugemiseks vanglatele, hooldekodudele jm. Nii tõid nad ka ise Hiiumaale tulles raamatuid Tohvri ja Samaaria hooldekodu, Pühalepa naisseltsi, Käina kooli raamatukogu jt Hiiumaa raamatukogude jaoks. Kuid hoiuraamatukogu ei tegele ainult vanade raamatutega, sinna viivad oma jääke ka kirjastused. Seda oli laupäeval ka kohapeal näha, kui hoiuraamatukogu pakkus külastajatele kingituseks uusi raamatuid.
Eile tuli Kalju Tammarult tänukiri: “Tänud vastu võtmast, sooja varjupaika pakkumast ja kostitamast. Pärnakatele tegite pika puuga ära, sorteerisin raamatud laiali ja lugesin kokku. Kärdla saak: eestikeelseid raamatuid 4350, võõrkeelseid raamatuid 475, ajakirju 110, kokku 4935 trükist. Kui kohapeal tehtud vahetused kaasa arvata, siis oli ilmselt viis tuhat koos. Seal hulgas on ka raamatukogu raamatud ja Käina koolist tulnud.
Sama aktsiooni käigus viisime Hiiumaal raamatuid Käina koolile, Samaaria ja Tohvri hooldekodule, Pühalepa naistekojale, Kärdla raamatukogule, parvlaev Leigrile. Mõnusat tegutsemist ja olge terved.”
Pildil on hoiuraamatukogu tiim; keskel Kärdla linnaraamatukogu direktor Annely Veevo ja hoiu­raamatukogu direktor
Gerda Kulli-Kordemets, nende taga peavarahoidja Kalju Tammaru.
ANNELY VEEVO
Kärdla raamatukogu direktor

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...