Connect with us

Juhtkiri

Hiidlased ka inimesed

Hiiumaa on niigi Mandri-Eestist ära lõigatud, miks muudetakse siinsete inimeste elu veel keerulisemaks?

Ühendused mandriga on saare elanike jaoks eluliselt olulised. Esimest talve on nii, et kui jääd laevast maha, pead viis tundi ootama järgmist. Niipea kui ilm kehv, ei saa me arvestada ka lennuühendusega.
Hiidlased on soovinud Kärdla lennuväljale samasugust täppislähenemissüsteemi nagu saarlastel. Nüüd järsku leitakse, et see on meie jaoks liiga kallis.
Hiiu Lehe allikas ütles, et GNSSi puhul on lennuohutus võimalik tagada erinevate riski­analüüside ja situatsioonikavadega: “See on lennuväljale koostöös lennuametiga üsna koormav, kuid siiski teostatav.”
Jah, võib-olla pole tõesti ka uuel ja alles arendataval satelliidipõhisel süsteemil häda midagi, aga me ei tea seda veel.
Hiidlased on soovinud saada ka parvlaeva­ühenduse ametlikuks lepingupartneriks, et nende soovidest üle ei sõidetaks. Hiiumaa valla kiri, milles seda sooviti, aga ringleb vastuseta juba kaks ja pool kuud kuskil ministeeriumi koridorides.
Hiiu Lehe andmetel põtkib ministeerium vastu ega taha hiidlastele nii suurt õigust anda. Riigikogus seevastu saareelanike soovi toetatakse.
Riigiametnikke võib ju mõista – mugavam on teha otsus kontoris ilma saareelanike arvamust arvesse võtmata. Tahaks aga küsida, kelle jaoks riik seda transpordiühendust siis korraldab? Kas hiidlastele, kelle elu-olu sellest sõltub, või ametnikele, kes tahaks asju oma äranägemise järgi paika panna.
Kõike ei saa ju Exceli tabeli järgi otsustada – saage aru, me elame siin!

16. veebruar 2018

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...