Connect with us

Transport

Heitlikud ilmaolud muudavad teed-tänavad libedaks

Eile hommikul kella 9 ajal olid mitmed Kärdla linna tänavad libedad, libedusetõrjet ei olnud tehtud ja jalakäijal oli ohutum liikuda autoteel.
ASi Eesti Keskkonnateenused Hiiumaa piirkonnajuht Aivo Kriiska ütles, et eile kella 10ks olid linna kergliiklusteed juba heas korras. Tema hinnangul oli vaid Rookopli ja Sadama tänava vahelisel lõigul vaja teha täiendavat libedusetõrjet. Rookopli tänava kohta ütles Kriiska: “Libedatõrjeks läks kild sinna juba eelmisel päeval peale, kuid öised miinuskraadid on tekitanud killustiku peale jäite, mis teebki olukorra hullemaks.”
Kriiska kinnitas, et teede seirega tegeletakse pidevalt ning vihjetele libedate lõikude kohta reageeritakse kohe. “Praegused ilmastikuolud, kus termomeetrinäit kõigub null kraadi ümber, on heitlikud ja libedus kerge tekkima.”
Kolmapäeval levisid sotsiaalmeedias fotod üleni jäisest Emmaste-­Luidja maanteest. Kommentaariumis avaldati pahameelt nii teede olukorra üle kui kutsuti sõiduks rohkem aega  varuma.
Samuti arutleti, kas maanteeameti infotelefoni numbril 1510 helistamisel üldse on mõtet.
Maanteeameti Lääne regiooni hooldevaldkonna juht Hannes Vaidla kinnitas, et sel päeval oli antud piirkonna teehooldaja olukorrast teadlik ja sellega tegeleti järjekorras. “Antud lõigul on ette nähtud libedatõrje tegemine 12 tunni jooksul, kuid tööd said tehtud poole kiirema ajaga,” rõhutas Vaidla.
Teede olukorral hoiavad jooksvalt silma peal teedehooldusfirmad, kuid infotelefonil tasub Vaidla sõnul ikka helistada: “Me oleme konstruktiivse tagasiside eest ainult tänulikud.”
Hiiumaal on esimest talve kolme erineva hooldustasemega teed ja vastavalt tasemetele määratakse hooldustööde pikim võimalik aeg. 30. novembri Hiiu Lehes kirjutasime, et Tase 3 tähendab, et  libedusetõrjet tuleb teha hiljemalt 4 tunni jooksul peale libeduse tekkimist. Tase 2 tähendab regulaarset libedustõrjet, kuid libedusetõrjet tehakse hiljemalt 8 tunni jooksul. Kõige rohkem on Hiiumaal tase 1 ehk madalaima seisunditasemega teid, kus tehakse libedusetõrjet, aga teed ei pruugi olla lume- ja jäävabad. Lumetõrjet tehakse hiljemalt 24 tunni ja libedusetõrjet 12 tunni jooksul.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...