Connect with us

Uudised

Heiki Nabi teenis kuuenda tiitlivõistluste medali

erakogu
Pariisi maailma­meistrivõistlustel (MM) Kreeka-Rooma maadluse raskekaalus kuuenda tiitlivõistluste medali võitnud Heiki Nabi jõudis tagasi kodumaale kolmapäeval.
Kahe MM kulla ja pronksi kõrvale oma kollektsiooni hõbemedali lisanud 32aastast hiidlast oli lennujaamas tervitamas suur hulk rahvast. Sealhulgas abikaasa Egle Eller-Nabi koos tütre Renata ja pisipoja Henriga, kes just äsja kuuvanuseks sai.
Londonis 2012. aastal samuti olümpiahõbeda pälvinud Nabi ütles, et poja sünd aitas medalivõidule kaasa, andis talle indu ja jõudu. “Olen väga õnnelik, et mul on nüüd kaks last ning nende heaolu annab kindlasti jõudu juurde,” selgitas Hiiumaal Tiit Madalvee käe all maadlusega algust teinud sportlane.
Käesoleval hooajal teeb Nabi koostööd uue treeneri, ukrainlase Igor Bugaiga. Koostöö on sujunud, mida tõestab ka tippvormi täpne ajastamine maailmameistrivõistlusteks.
Hiiu Lehele ütles Nabi, et oma maadlusstiili ta ei ole muutnud, ainult väikeste nüanssidega täiendanud. “Igal maadlejal on oma stiil ja trumbid ja neist ma ei loobu,” kinnitas Nabi.
Nabi stiili iseloomustab aktiivne püstiasendis maadlemine. “Võttesse ei saa ma ronida, sest olen teistest niipalju kergem,” selgitas värske hõbemedaliomanik.
Ta selgitas ka paari uut võtet, millega on püstiasendis maadlemist täiendanud. Näiteks, kui vastane teda enda poole tõmbab, siis selle asemel, et vastu seista, liigub ta vastasele peale, nii et see tasakaalu kaotab ja hoopis ise taganema peab.
Hiiumaal sirgunud vägilane ei tundnud kaotuse pärast finaalis pettumust. Nabi selgitas, et oli maadluspäeva järel väga väsinud ning hõbemedal oli maksimum, mida seekord võtta. Ka oli Nabil võistlus­päeva lõpuks selja taga neli, tema finaalivastasel, Riza Kayaalpil kolm matši.
“Olen siiamaani väsinud, öösel sain ikka väga vähe magada, sest kõik kohad valutasid. Kulutasin kõik oma energiaressursid ära, olin päris läbi,” rääkis ta lennujaamas.
Eile ütles Nabi, et on juba puhanud ja öösel magas hästi. Oma esimese treeneri Tiit Madalvee õnnitlused sai Heiki kätte ema Ene Leigri kaudu, kuid Heiki lubas ka ise Madalveele helistada.
MMi avaringis kohtus Nabi prantslase Matthieu Lorentziga, kelle alistas kindlalt 5:0. Teises ringis oli iraanlase Shahab Morteza Ghourehjili­ga rohkem pusimist, kuid viimastel sekunditel saadud kaks punkti andsid kindla 4:1 võidu ning pileti veerandfinaali. Seal ootas ees ukrainlane Mikola Kutšmi. Raskes matšis sai Nabi kirja 4:1 võidu. Poolfinaalis võitis ta Tšiilit esindavat kuubalast Yasmani Acosta Fernandezt tulemusega 2:1, kuigi hindas ise, et võit tuli lihtsamalt kui veerand­finaalis.
Finaalis kaotas Nabi aga kahe aasta tagusele maailmameistrile, Rio olümpiahõbedale Riza Kayaalpile Türgist.

HERGO TASUJA

Veel lugemist:

Teema

Selle loo sõnum on, et poliitika ei pea olema räpane, kui sa ise seda ei ole. Ja vastupidi. Selle tõestuseks panin kirja kogu sündmuste...

Politsei

Möödunud nädalal politsei poolt alustatud kriminaalmenetlustest esimese puhul anti teada, et esmaspäeva päeval on Jausa külas sisse tungitud elumajja ja sealt varastatud video- ja...

Digileht

Hiiu Leht 16. aprillil Aivar Viidik räägib suu puhtaks! Karu tuli jälle kaamera ette Õpilased esitlesid säravaid ideid Koduhooldajatel uued sõiduriistad Digilehe saab tellida...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...