Jälgi meid

UUDISED

Heiki Nabi: Olen teinud kõik­võimaliku, et oma süütust tõendada

Fanny Schertzer/Wikimedia commons
Kreeka-Rooma maadluse olümpiahõbe ja kahekordne maailmameister Heiki Nabi astus kolmapäeval Lausanne’is Rahvusvahelise Spordikohtu (CAS) ette, et anda selgitusi ja vabaneda talle määratud kahe­aastasest võistlus­keelust.
Kinnine istung toimus 11. mail CASi peakorteris Šveitsis Lausanne’is. Heiki Nabi meeskonda kuulusid seal advokaadid Rafael Braegger, Paul Keres, Aleksander Muru ning eksperdid Douwe de Boer ja Pascal Kintz. Videosilla vahendusel osalesid mitmed tunnistajad.
“Oleme kõigiti ära tõendanud, et tahtlikkus letrosooli Heiki organismi sattumisel on välistatud ning tegemist on juhusliku saastumisega. Samuti oleme teinud kõik mõistlikult võimaliku selgitamaks, mis võis nanokogusega halva analüütilise leiu põhjustada. Muuhulgas läbis Heiki valedetektori testi, mida rahvusvaheline spordikohus käsitleb erinevalt Eesti õigussüsteemist pädeva asitõendina ning mis kinnitas tema sõnade tõesust,” rääkis vandeadvokaat Paul Keres päev enne istungit.
“Mul on hea meel, et ligi poolteist aastat teadmatust ja justkui lõputut ootust hakkab läbi saama. Kuna tean, et ma ei ole tahtlikult midagi keelatut tarvitanud ning olen rahvusvaheliselt tunnustatud ekspertide abil kogunud kõikvõimalikku teavet ja teostanud erinevaid analüüse, soovisin kindlasti arbitraaži ees ütlusi anda füüsilisel istungil. Olen sattunud väga ebameeldivasse olukorda, aga mul ei ole midagi karta ega varjata. Olen teinud kõikvõimaliku, et oma süütust tõendada,” sõnas 36aastane Heiki Nabi.
Vastavalt rahvusvahelise spordikohtu reeglistikule mõistab apellatsiooni arutamisel õigust kolm vahe­kohtunikku.
Paul Keres ütles, et tal puudub teadmine lõpliku otsuse ajaraami kohta, kuid eeldatavalt võiks see tulla kuu või poolteise jooksul.
Heiki Nabi ja tema esindajad teatasid, et on pärast istungi­päeva valmis ajakirjanike küsimustele vastama, kuid rõhutasid, et istung on kinnine ja otsust seal ei langetata.

Toimetaja
HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

JUHTKIRI

Eile tuli teade, et Heiki Nabi sai dopingureeglite rikkumise eest kahe aasta pikkuse võistluskeelu. Otsuse kuulutas välja Eesti Antidopingu distsiplinaarkomisjon ja see teeb meie...