Jälgi meid

Uudised

Golubi mälestusvõistlus peetakse koos külade mängudega

Hergo Tasuja
Spordiklubi ERNST korraldab Anne Golubi (1945-2020) mälestusvõistlused koos Emmaste külade mängudega.
Võistlustega avaldavad korraldajad austust kauaaegsele Emmaste kooli õpetajale ja Emmaste kandi spordi eestvedajale.
Anne Golubi mälestusvõistluste korraldamise ideega, nagu ka Taavi Peetre mälestus­võistluse ideega 2011. aastal, tuli eelmisel aastal välja spordiveteran Lembit Sauer. Emmaste valla külade mängudele pani aluse Anne Golub.
Mullune mälestusvõistlus oli südamlik ja meeldejääv tänu Anne paljudele kunagistele õpilastele, kes tulid võistlema koos laste ja lastelastega. Eriti emotsionaalne oli teatevõistlus, mille võitis Anne järeltulijate võistkond.
Tänavused võistlused Emmaste kooli staadionil algavad pühapäeval, 31. juulil kell 10.30 ja pidulik avamine kell 12.30.
Anne Golubi teened
Anne Golub töötas Emmaste 8-klassilises koolis 1960ndate keskpaigast kuni 2005. aastani. Ta suutis oma tööga viia Emmaste kooli nii Hiiumaa kui ka Eesti parimate koolide hulka kergejõustikus, orienteerumises, mälumängus ja matkaspordis.
Anne Golub oli kogu Emmaste spordielu eest­vedajaks. Ta organiseeris Emmaste külanõukogu ja hiljem valla võistkonnad, näiteks Hiiumaa tali- ja suve­spartakiaadid ja Eestimaa valdade mängudeks. Oli üks Soela väina mängude idee algataja ja kohapealne läbiviija. Soela väina mängud olid väga populaarsed hiidlaste ja saarlaste hulgas, nii mängude spordi- kui kultuuriosa. Ka Emmaste külade mängude idee tuli temalt.
1999. aastal nimetas Hiiumaa spordiliit Anne Golubi aasta tegijaks.
2005. aastal tunnustas Kultuurkapitali Hiiumaa ekspert­grupp teda aasta tunnus­preemiaga. 2018. aastal pälvis ta kõrge tunnustuse – talle omistati Maria Breveri nimeline preemia.
2020. aastal paigaldati talle Emmaste kooli spordihoone juurde tänupink.
Anne Golub tegutses energiliselt sooviga, et Emmaste oleks alati parim. Kõigil on meeles tema emotsionaalne kaasaelamine oma õpilastele võistluste ajal. Ta oli hea­tahtlik ja sõbralik nii oma õpilaste kui kolleegide suhtes.

EDA TÄRK

MÄLESTUS
Minu kooliaeg oli huvitav tänu pioneeri­juhile-õpetajale Anne Golubile, kes organiseeris meile palju erinevaid huvitavaid ettevõtmisi. Näiteks toimusid klassidevahelised mälumänguvõistlused, osalesime vabariiklikel matkajate kokkutulekutel ja sõjalisel mängul “Põuavälk”. Edukalt võistlesime ETV-s koolidevahelisel mälumängus viie­liikmelistele võistkondadele “Kel lusti lööb kaasa”, kus esimesel aastal saavutasime teise koha ja teisel aastal võitsime. Ta viis meid orienteeruma, mängisime lauatennist, käisime Käina koolis korvpalli harjutamas ja palju muud. Anne Golub ei sundinud meid kunagi, vaid innustas alati osa võtma ja ergutas valjuhäälselt. Ma ei mäleta, et ta oleks kunagi kellegi peale häält tõstnud või halvasti öelnud. Emmaste lapsed pidid olema alati parimad!

EDA TÄRK
Anne Golubi õpilane

Veel lugemist: