Jälgi meid

GALERIID

GALERII > Küüditamise mälestushetkel viibis vaid kaks inimest

Lehtma sadamas toimunud traditsioonilisel juuniküüditamise ohvrite mälestushetkele tulid sel aastal vaid Hiiumaa vabadusvõitlejate ja represseeritute Hiiumaa ühingu esindajad Helve-Esta Sillamaa ja Mart Reino, kes asetasid mälestuskivi jalamile lillekorvi ja süütasid küünla.

Mart Reino pidas Sillamaast ja Hiiu Lehe kahest ajakirjanikust koosnenud kuulajaskonnale ka asjakohase kõne. Üle Eesti leinapäeval peetavad mälestushetkedel viibivad tavaliselt ka omavalitsuse ja ka näiteks Kaitseliidu esindajad. Reino sõnul pole Hiiumaal varasematel aastatel nii vähe inimesi kohal käinud. Ta teadis, et Naiskodukaitse esindajad pidid tulema mälestushetkele õhtul.

Fotod Raul Vinni

Veel lugemist:

SUVI

Nii ääretult armas on Hiiumaa sel korral. Olen Käina tüdruk. Kõik saare rajad peaksid olema justkui tuttavad, kohati ehk isegi kulunud. Siiski tasub aeg-ajalt...

KIRI SAARELT

Pole ammu trehvanud. Ega see pole ka ime. Külla tulla – minna on päris pikk tee. Meie saared on linnulennult teineteisest nii sajaviiekümne kilomeetri...

GALERIID

Täna, 13. juulil toimus Kärdlas Vabrikuväljakul suvine käsitö- ja omatoodangu laat.

GALERIID

Reedel, 12. juulil, toimus traditsiooniline Hiiumaa Kalurite päev, kus said kokku maitsvad toiduelamused, huvitav meelelahtus, kui ka kodumaa parima muusika!