Connect with us

Elu

GALERII ja VIDEO | Ansambel Dagö tähistas 25. juubelit

Foto: Maria Mäeots. Ansambel Dagö 25. sünnipäeva kontsert Orjakus.
Hiiumaal, Vahtrepa külas sündinud ja Hiiumaa nime kandev ansambel Dagö tähistab kontsertidega üle Eesti oma 25. sünniaastat. Neljapäeval oli kord sünnimaakonna ja Orjaku käes.

Kontserdile eelnes päevane klaastahvli paigaldamine Vahtrepa küla Tare talu seinale märkimaks ansambli sünnikohta. 25 aastat tagasi elas siin üks asutajaliige Tiit Kikas, kes kutsus teised bändi liikmed Hiiumaale loomingulisse laagrisse. Sealsamas sündiski Dagö esimene laul “Tagareas”, mida esitas 1998. aasta Eurovisiooni Eesti finaalvoorus Siiri Sisask.

Esimene mõte bändi nimeks oli Sannikov – maa, mida pole olemas –, aga tuli välja, et Sannikovi Meesteks nimetas end juba üks muusikute grupp. “Saaremaa nimega bänd Ultima Thule oli siis juba olemas ja me mõtlesime, et meil tuleb ka sama lahe bänd – paneme ka saare nime, paneme Dagö,” ütles Lauri Saatpalu Vahtrepas.

Lisaks on bändi liige Peeter Rebane Hiiumaal sündinud ning ka Lauri Saatpalu on hiljem avastanud, et tema esivanemate juured tulevad välja Hiiumaale.

Kogu eluea jooksul on bänd pea igal aastal leidnud tee ka Hiiumaale. “Peame ju oma nime litsentsitasu kuidagi tasuma,” ütles Peeter Rebane. Väsimust ei tunne veel ei Peeter Rebane ega Lauri Saatpalu. Samuti ütleb Rebane, et neil on veel paljugi öelda. “Kui väsimus peaks peale tulema, siis on vist elu otsas ka,” arvas Saatpalu. “Teeme ikkagi midagi, mis on ühtlasi meie armastus ja harrastus,” kinnitas Rebane.

Mõte panna ansambli sünnikohta üles sündmust märkiv tahvel, tekkis möödunud suvel, kui Rebasel ja Saatpalul tekkis praami oodates plaan otsida üles esimese loomelaagri koht Vahtrepa kandis. “Rääkisime telefonis Tiiduga ja küsisime, kas ta mäletab, kus see koht on – kuidagi leidsime üles,” meenutas Rebane.

Tare talu perenaine Katrin võttis mehed lahkelt vastu ja tegi nalja, et järgmine kord, kui tulete, peate marmortahvli ka üles panema. Mõeldud-tehtud.

Kui tahvel sai paika kruvitud, lauldi ära ka Dagö ansambli sündi märkinud laul “Tagareas”.

Õhtul toimus kontsert Orjaku sadamas. Lauri Saatpalu ütles, et käib siiamaani Hiiumaal loomelaagrites, tihti Kassari rahvamajas, kus sügisel Kassari Haridusseltsi 100. sünnipäeva puhul koos Peeter Rebasega ka Eesti väikseima kaubamaja nimega D1 avasid. See asub endises kinopiletite müügikohas otse rahvamaja ukse kõrval ning seal müüakse Dagö albumeid, kohalikku mett ja muud toodangut ning kirjandust.

Vaata kontserdimeeleolusid galeriist.

Fotod kontserdilt: Maria Mäeots

Veel lugemist:

Uudised

Hankes ette nähtud nõuete täitmata jätmise tõttu pidi Hiiumaa vald loobuma 154 000 eurost, mis mõeldud tänavavalgustuse uuendamiseks. Tagasinõude põhjustas asjaolu, et Hiiumaa vallavalitsus...

Uudised

Sel suvel Kärdla sadamasse neli konteinerhotelli paigaldanud ettevõtja StayBliss OÜ viib hooned minema, aga lubab kulud sihtasutuselt sisse nõuda. Moodulmajade kohaleveoks, paigaldamiseks, kommunikatsioonide väljaehitamiseks...

Teema

Hiiumaa mesinike seltsis vahetus sel suvel juhatus ning eestvedamise võtsid endi õlule kolm naist, kes tahavad esimese asjana välja selgitada, palju saarel üldse mesinikke...

Arvamus

Dr Helve Kansi vastukaja artiklile “Perearstide erimeelsused varjutavad Hiiumaa tervisekeskuse tulevikku.” (Hiiu Leht, 26.09.2023) On kahetsusväärne, et ajalehe artiklis räägitakse tülist minu ja dr...