Connect with us

Pääste

G4S autasustas kuut noort elupäästjat teenetemärgiga

AS G4S Eesti tunnustas teenetemärgiga “Vapruse eest” kuut noort, kes on viimase paari aasta jooksul päästnud inimelu.
Teiste seas pälvisid G4S Eesti teenetemärgi kaks Kärdla koolipoissi, Karl Värva ja Johannes Niinemägi, kes mullu jaanuaris päästsid Kärdlas Nuutri jõel läbi jää vajunud kümneaastase kooliõe.
G4S pressiesidaja Julia Garanža ütles, et Värva ja Niinemägi ei saanud eelmisel nädalal toimunud pidulikul tunnustamisel osaleda ning neile saadetakse teenetemärgid Hiiumaale.
Teenetemärgi sai ka Tartus õppiv Laura Vool, kes mullu augustis päästis Tartus Raadi järves uppumissurmast 16aastase astmahaige poisi, kes hingamisraskuste tõttu kaotas teadvuse. Südamehaigusest hoolimata tormas Laura vette ja tänu tema kiirele sekkumisele sai päästetud noor elu.
Palamusel ja Tartus elavad Ingel Liis Hedgren Haljas ja Kristiina Kõiv märkasid mullu augustis Palamuse rahvamajas, et nende kaaslast tabas keset esietenduseks valmistust ootamatu terviserike ning nemadki said elupäästmise eest teenetemedali.
Valgamaalane Joosep Hiob päästis üleeelmise aasta juulis Hargla külas Mustjõele ujuma läinud ja uppumisohtu sattunud poisi.
Turvafirma G4S algatas lapselupäästjate tunnustamise tava 2006. aastal. Elupäästmise eest on G4Si teenetemärgi pälvinud kokku 14 last ja noort.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...