Jälgi meid

UUDISED

Film uue ajastu kunstnikust

Sergei Trofimov
Sergei Trofimov
Sergei Trofimov
Käru muuseumi rajajana tuntust kogunud režissööril Aljona Suržikoval sai valmis film “Uue ajastu kunstnik Edith Karlson”, millest osa filmitud Hiiumaal.
“Ma loodan, et saate sellest filmist Hiiumaa inimestele teavitada, kuna ilus loodus ja hea rahulik Hiiumaa meele­olu on üks parimatest filmi osadest,” soovis režissöör.
Skulptor Edith Karlsonil ja tema perel on Hiiumaal suvekodu, millest ta ise mullu novembris rääkis Müürilehe ajakirjanikule Aleksander Metsamärdile nii: “Vaata, meil on Hiiumaal maa- või metsakodu ja siis meil on… (mõtleb pikalt) rand! Meil on rand! Varakevadel ja sügiseti, kui meri taandub, on seal pikk ja mõõtmatu liivaväli ning see on üks minu lemmikkohti siin elus. Seal jalutades hakkavad silma eri loomade kooserdamisrajad. Seal ma siis võtsingi rebaserajast jälge, mul on neid vorme terve kastitäis. Mul peaks olema isegi põdrajäljed jne. Mu vormid on võetud Hiiumaa rannast, aga sellel näitusel ma neid otseselt peale rebase ei kasuta.” Intervjuus oli juttu Edith Karlsoni isikunäitusest “Süütuse tagasitulek”, mis oli Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumis avatud mullu novembris-detsembris.
Film “Uue ajastu kunstnik Edith Karlson” esilinastub juba homme, 5. jaanuaril kinos Artis. Kanalil ETV2 saab filmi vaadata juba jaanuaris ja ETVs linastub see veebruaris. Täpsed kuupäevad selguvad peale esilinastust, ütles režissöör. Filmi operaator ja produtsent on
Sergei Trofimov ja see kuulub sarja “Eesti lood”.
HARDA ROOSNA

Veel lugemist: