Connect with us

Juhtkiri

FIE ei ole inimene?

Esmaspäeval Hiiumaal juhtunud kohutav õnnetus tõi taas eestlaste teadvusesse kummalise vastuolu. Ühest küljest meie riik justkui soosib ettevõtlust ja sõnades on iga ettevõtja väärtuslik, teisalt ei ole näiteks füüsilisest isikust ettevõtja võrdväärne tavalise töövõtjaga. Miks ometi?
On ju FIEndus avalikult lubatud ettevõtlusvorm ja FIEd maksavad sotsiaalmaksu nagu tavalised ettevõtjad, miks siis ometi ei laiene neile töötervishoiu ja tööohutuse seadus?
FIEna töötaja on enda kanda võtnud nii töövõtja kui tööandja kohustused, seda enam vääriksid nad võrdset kohtlemist olukorras, kus tööõnnetuse tagajärjel tekkib tervisekahjustus või veel hullem, saabub surm.
Rein Reisberg tööinspektsioonist rääkis, et kui FIE töötab samal ajal ja samas kohas teise tööandaja töötajatega, siis töötervishoiu ja tööohutuse seadus talle mingil moel laieneb. Ta selgitas, et juhul, kui sellises olukorras toimub tööõnnetus, siis peab tema tööd korraldanud tööandja tööõnnetust uurima, kuna võib olla kellegi teise tegevus põhjustas õnnetuse FIEga.
Reisberg tõi näiteks ühe FIEna tegutsenud tuntud talunikuga juhtunud õnnetuse, kus teise ettevõtte tõstuk sõitis talle otsa ja mees hukkus.
Siit küsimus: kas lihatööstused on ikka teinud kõik selleks, et loomaveoautod oleks piisavalt turvalised? Ja nii nende oma töötajatele. kui ka neile, kes autojuhil loomi peale aitavad ajada ja on sisuliselt abitöölise rollis.

17. aprill 2015

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...