Connect with us

Uudised

Ettevõtjaid nõustab Annely Tikerpuu-Kattel

erakogu
Reedel valis SA Tuuru konkursikomisjon maakondliku arenduskeskuse ettevõtluskonsultandiks Annely Tikerpuu-Katteli (44).
Annely Tikerpuu-Kattel, kes kohusetäitjana mõned kuud asendas ametist lahkunud ettevõtluskonsultanti Inga Jürimäed, valiti välja tähtajaks, 7. aprilliks laekunud üheksa sooviavaldaja seast, kellest kaks kutsuti ka reedesesse vestlusvooru. “Vestlus oli igati asjalik – arutlesime Hiiumaa majanduse üle, küsiti minu nägemust sellest. Usun, et mul on oma seniste kogemuste ja ettevalmistuse baasilt midagi Hiiumaa majandusele pakkuda,” ütles konkursivõitja Tikerpuu-Kattel.
Jürimäed asendama kutsus ta SA Tuuru juhataja Kristjan Arunurm tänavu jaanuaris. Tuurul oli tol hetkel kiiresti abi vaja, sest konsultandi lahkumise järel oli pooleli ja seisma jäänud mitu äriplaani.
Tikerpuu-Kattel ütles, et julges pakkumise vastu võtta, kuna oli aastatel 2004 kuni 2007 toonase tööturuameti Hiiumaa komisjonis, mis otsustas äriplaanide rahastamist. “Tegelikult tulin sel esmaspäeval Kristjanile teatama, et ütlen talle “ei”, aga me vestlesime pool tundi ning ma julgesin oma mugavustsoonist välja tulla ja ütlesin, et ma nädal aega siis proovin,” meenutas Tikerpuu-Kattel.
Ta ütles, et töö oli tema jaoks huvitav, pakkus väljakutseid, palju tuli lugeda ja uurida, et end uuesti asjadega kurssi viia. “Töö alustavate ettevõtjatega, kes soovisid äriplaani koostada, laabus, igapäevaselt tuli uusi tööülesandeid,” rääkis Tikerpuu-Kattel, kes eilsest alates on Tuurus ametis juba täiskohaga ettevõtluskonsultandina.
Arunurme hinnangul sai ta konsultandi tööülesannetega hästi hakkama ja nii julgustasid Tuuru kolleegid teda ka konkursil osalema.
Toetav soovituskiri tuli ka esimeselt tööandjalt, toonaselt Hiiu maavalitsuse osakonnajuhatajalt, praeguselt maavanemalt Riho Rahuojalt.
Annely Tikerpuu-Kattel on Tallinna pedagoogikaülikoolis õppinud sotsiaaltööd, lõpetas 2001. aastal cum laude.
Oma ettevõtlusalase kogemusena nimetas ta aastatel 2005–2008 osalemist projektis HAPECO, mille käigus anti puuetega inimestele ettevõtlusalast haridust.
Siiski märkis ta, et ettevõtluskonsultandina on tal veel väga palju õppida. Kindlasti kavatseb ta saada kätte ettevõtluskonsultandi litsentsi. Selleks on tal kavas liituda ettevõtluskonsultandi arenguprogrammiga niipea, kui see taas algab. Lisaks kavatseb ta minimaalses mahus läbida alustava ettevõtja baaskoolituse ning sügisest hakata eratundides lihvima oma inglise keele oskust nii, et suuta esindada Tuurut ka rahvusvahelisel tasandil.
“Mulle meeldivad väljakutsed ja ma arvan, see töö saab olema väga huvitav,” kinnitas Annely Tikerpuu-Kattel.

Veel lugemist:

Teema

Selle loo sõnum on, et poliitika ei pea olema räpane, kui sa ise seda ei ole. Ja vastupidi. Selle tõestuseks panin kirja kogu sündmuste...

Politsei

Möödunud nädalal politsei poolt alustatud kriminaalmenetlustest esimese puhul anti teada, et esmaspäeva päeval on Jausa külas sisse tungitud elumajja ja sealt varastatud video- ja...

Digileht

Hiiu Leht 16. aprillil Aivar Viidik räägib suu puhtaks! Karu tuli jälle kaamera ette Õpilased esitlesid säravaid ideid Koduhooldajatel uued sõiduriistad Digilehe saab tellida...

Uudised

Teisipäeval tagasiastumisest teatanud ja Riigikogusse naasva Madis Kallase asendusliige Reili Rand saab enda sõnul parlamendis jätkata. “Kuuldused, et Madis Kallase tagasiastumine tähendab minu Riigikogust...