Connect with us

Uudised

Ettevõtjad jagavad kogemusi

Ettevõtlusnädalal jagavad oma ettevõtjakogemust Hiiumaa plastiettevõtte ASi Dale LD. juht ja üks omanikke Tiit Asumets ning Leisi Lapikoja omanik Maire Forsel Saaremaalt. Paljud ettevõtted avavad uksed külalistele.
Eile algas ettevõtlusnädal, mille teemaks “Nutikas ettevõtlus”. Ettevõtmisse on kaasatud kaheksa linna, kus toimub 5.–11. oktoobrini kokku ligi 200 erinevat sündmust.
Hiiumaal räägib Tiit Asumets oma ettevõtjaks saamise loo neljapäeval, 8. oktoobril ametikooli õpilastele. Asumetsa ettekanne on osa ettevõtlusnädala üleeestilisest aktsioonist “Ettevõtlikkus koolidesse”, mille käigus külastavad kümned Eesti ettevõtjad ja tippjuhid põhikoole, gümnaasiume ja kutsekoole või võtavad õpilasi vastu oma ettevõttes.
Täna, 6. oktoobril sõidavadki Kärdla kooli 10. klasside õpilased ringi saare ettevõtetes. Külastatakse Käina spordikeskust, majutuse ja toitlustusega tegelevat OÜ Mainegrupp, plastiettevõtteid AS DagoPlast Käinas ja AS M&P Nurst Kärdlas, puiduettevõtteid OÜ Vesset ja OÜ Prosper Line, Hiiu Lehe toimetust, Hiiumaa tarbijate ühistu tütarettevõtet OÜ HTÜ Tootmine, mis tegeleb peamiselt toidu tootmisega, Rannapaargut käivitavat OÜ Rannakas ning jäätmeveoettevõtete AS Keskkonnateenused. Ringsõidu järel osalevad õpilased Rajaleidja keskuses vestlusringis.
Kuut-seitset ettevõtet külastavad täna ka SA Tuuru töötajad, ettevõtluskonsultandid Ilmi Aksli ja Annely Tikerpuu-Kattel ning juhataja Katrin Sarapuu.
Sarapuu ütles, et sõidu teeb kaasa ka fotograaf Tuuli Tammla, kes jäädvustab nähtu järgmise Hiiumaa majandusülevaate jaoks.
Mikroettevõtlusest saarte üldkogul
Ettevõtlusest räägitakse ka tänavusel Eesti saarte kogu üldkogul, mis seekord toimub Hiiumaal Kõpu koolimajas laupäeval, 10. oktoobril.
Maire Forseli ettekanne “Pigem 100 väikest kui üks suur” on üks teema, mis üldkogul arutlusele tuleb. Üldkogu algab kell 13 ja esmalt saab sõna riigikogu liige Mark Soosaar, kes räägib püsiasustusega väikesaarte seaduse muudatustest.
Forseli ettekanne on osa plokist “Väikeettevõtlus saar­tel”. Forseli ettekande teemapunktideks on: miks on vaja mikroettevõtlust; maksusüsteemi muutmine ja piirkonniti maksuerisuste kehtestamine; aus maksumaksmine; mida on õppida Läti ja Suurbritannia kogemustest ja ettepanekud seadusandluse muutmiseks.
Teemal “Kuhu lähed, Eesti väikeettevõtlus?” kõnelevad üldkogul riigikogu liikmed Urve Tiidus ja Kalev Kotkas.
Ettevõtlusnädala tähtsündmuseks on 8. oktoobri õhtul Noblessneri Valukojas toimuv ettevõtlusgala, kus tunnustatakse parimaid ettevõtteid ja kuulutatakse välja aasta ettevõte 2015. Auhinnagalast teeb ülekande ERR.
Esmakordselt heisatakse neljapäeval, 8. oktoobril ettevõtjate auks riigilipud ja tähistatakse ettevõtja päeva.
Ettevõtlusminister Liisa Oviir ütles, et riigilipu heiskamisega tahetakse juhtida avalikkuse tähelepanu ettevõtlikele inimestele ja ettevõtjate rollile, et ettevõtjaks olemist senisest enam väärtustada.
“Ettevõtja on riigi ja ühiskonna tugisammas ning väärib lipupäeva. Kõik, kes sel päeval lipu heiskavad, näitavad oma toetust ettevõtjatele,” lausus Oviir. “Ühiskond kestab ja areneb kiiremini tänu inimestele, kes julgevad unistada ning tahavad ja suudavad oma unistused tegudeks muuta. Just selliste inimeste eestvedamisel luuakse ühiskonnale väärtusi, olgu siis ärilistes või sotsiaalsetes ettevõtmistes.”

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...