Connect with us

Uudised

Esimesel Optimistide regatil osales 18 last

Esimesel Optimistide regatil astus võistlustulle 18 noort purjetajat, neist enamik Sõrult ja Orjakust, kaks last tuli võistlema ka Muhumaalt.
Sõru merepäevadel kohtusid suur Dago regatt ja Optimistide regatt. “Suured on väikestele eeskujuks ja innustuseks,” selgitas Sõru merekooli seltsi juhatuse liige Andrus Altrov. “Võimalus suurte jahtide peal kaasa purjetada aga tõstab silmnähtavalt laste motivatsiooni ennast arendada.”
Optimistide regatile registreerus 18 sõitjat, kasutada oli kümme paati ja tehti kaks sõitu. Esimese sõidu võitis tänavusuvine Hiiumaa meister Anna Altrov Sõru mere­koolist. Teise sõidu võitja Uku Härmson Orjakust treenib samuti Sõru merekoolis. Tihedalt Uku kannul finišeerisid Muhumaa poisid Silver Kindel ja Mihkel Rehepapp. Võistlejate treeneriteks on Johannes Markus Altmäe, Margus Saar ja Ülari Velviste Orissaarest.
Katrin Visnapuu rõõmustas, et lasteregattide vastu on huvi: “On näha, et võrreldes eelmisel nädalal toimunud Oskar Race’ga oli nii mõnigi laps seekord juba palju julgem ja enesekindlam. See näitab, et selliseid kõigile avatud regatte on vaja.”
Kõigile avatud tähendab muuhulgas ka seda, et sõidetakse paatidega, mis koha­peal olemas on ja kõigil võistlejail ei pea olema oma varustust. Visnapuu leidis, et sama oluline on, et kõigil lastel oleks võimalus koos purjetada ja liigse närvipingeta võistlusolukorda kogeda.
“See oli regatt kõigile huvilistele ning oluline oli, et sõidust jääks lastele hea tunne,” ütles Visnapuu. “Mulle tundub, et seekord nii ka läks ja suuresti tänu meie headele treeneritele, kes suudavad lapsi motiveerida ja ala juures hoida.”
Andrus Altrov lisas, et esimesed Sõru merepäevad õnnestusid suurepäraselt ja esimese tagasiside põhjal paistab, et need tulevad ka järgmisel aastal.
Mõlemad tänasid kõiki toetajaid, eriti ilmataati. “See oli järjekordne näide sellest, et koos tegutsedes jõuame rohkem ja paremini – tegemist oli ju sisuliselt Sõru merekooli ja jahtklubi Dago ühispeoga,” võttis Altrov merepäevade kogemuse kokku.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa muuseumi selle suve üks suurimaid ettevõtmisi on traditsioonilisel kombel villa ja riide potisiniseks värvimine. See tähendab aga, et muuseumil on vaja sadade liitrite...

Uudised

Kärdla Sadama tänava Suurtrummi remonditakse sel aastal, suur osa tänavast ehitatakse põhjalikult ümber aga järgmisel aastal.  Praegu on Sadama tänaval töös paralleelselt kaks projekti....

Uudised

Kui linnainimesed on harjunud uuesti poodi lippama, kui miski otsa sai või ostmata ununes, siis nüüd on selline võimalus ka kõplastel – suviti on...

Digileht

Hiiu Leht 24.mail Liitri kusega saab tasuta muuseumisse Tobiase sünnipäeva tähistatakse kuue kontserdiga Kõpu sai lõpuks poe Kolme bussipeatusega Jausa Valimissõnumit pea laotama ühtlaselt...