Connect with us

Uudised

Erkki-Sven Tüür veedab sünnipäeva Brno sügises

Erkki-Sven Tüür on palutud resideerivaks heliloojaks 3.–16. oktoobrini Tšehhimaal Brnos toimuvale festivalile “Morava Sügis” (“Moravian Autumn”), teatab Eesti muusika infokeskus.
Festivalil tuleb ettekandele mitmeid tema teoseid ja ühtlasi tähistab helilooja on 56. sünnipäeva.
Tüüri keelpillikvartett nr 2 “Lost Prayers” kõlab 7. oktoobril Brno Filharmoonia saalis, esitajaks Armida Quartet. 15. oktoobril tuleb samas paigas esiettekandele “Conversio II” kahele löökpillimängijale ja viiulile, musitseerivad OK Percussion Duo ja Milan Pal’a (viiul).
Sümfoonia nr 4 “Magma” esitavad helilooja sünnipäeval, 16. oktoobril, Janáčeki Ooperimajas löökpillisolist Colin Currie ja Brno Filharmooniaorkester Olari Eltsi juhatusel.
Kolm Eesti tähte
12. oktoobri kontserdi pealkirjaks on “Three Estonian Stars” ning Collegium Musicale esituses kuuleb seal Erkki-Sven Tüüri teoseid “Missa brevis”, “Triglosson trishagion” ja “Kui vaikivad päevased tuuled”, Arvo Pärdi teoseid “Alleluia-Tropus”, “Most Holy Mother of God”, “2 slaavi psalmi” ning Veljo Tormise laule tsüklist “Unustatud rahvad”. Kontsert toimub Brno Punases kirikus, kontserti juhatab tänu Pühalepa muusikafestivalile Hiiumaalgi hästi tuntud dirigent Endrik Üksvärav.
Samal päeval, 12. oktoobril toimub ülikoolikinos Scala vestlus helilooja Erkki-Sven Tüüriga ning tema ooperi “Wallenberg” filmilinastu.
Kõlab üle ilma
Oktoobris kuuleb Erkki-Sven Tüüri orkestrimuusikat mujalgi Euroopas. “Insula deserta” on kavas täna, 9. oktoobril Šoti kuningliku konservatooriumi päevasel kontserdil, kus esinevad Scottish Ensemble ja Šoti kuningliku konservatooriumi keelpilliansambel, juhatab Jonathan Morton.
“Aditus” tuleb ettekandele 23. ja 24. oktoobril Tokios Jaapani ringhäälingu sümfooniaorkestrilt, mida juhatab orkestri peadirigent Paavo Järvi oma ametisseastumise kontserdil. Kontserdi kavas on ka Dmitri Šostakovitši viiulikontsert nr. 1 ja Béla Bartóki orkestrikontsert.
24. oktoobril esitavad Baieri ringhäälingu koor ja Müncheni kammerorkester Olari Eltsi dirigeerimisel Erkki-Sven Tüüri Reekviemi Müncheni Prinzregententheateris, kavas ka Tüüri keelpilliteos “L’ombra della croce” ning Arvo Pärdi “L’abbé Agathon”, “Adam’s Lament” ja “Wallfahr­tslied”.
Toimetas

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...