Connect with us

Uudised

Erivajadustega inimeste 10. õppelaager

erakogu
8.–10. juulini kohtusid erivajadustega inimesed üle Eesti kümnendas õppelaagris – seekord Kõpus. Korraldajaks oli MTÜ Kõrgessaare puuetega noorte klubi Vikerkaar. Osalejaid tuli peaaegu igast Eestimaa nurgast: Võru-, Põlva-, Tartu-, Pärnu-, Rapla-, Saare- ja Harjumaalt, Haapsalust ja loomulikult ka Hiiumaalt. Kuna laagris oli kokku u 150 inimest, siis oli väga tore, et kõigil osalejatel olid nimesildid rinnas. Nii sai üksteist alati nimepidi kõnetada ja nimesid paremini meelde jätta.
Pidulikul avatseremoonial koos laagrilipu heiskamise ja laagrikella helistamisega said sõna Lauka Päevakeskuse juhataja Heli Harak, Hiiu valla sotsiaalosakonna esindaja Kairi Priit, Kõpu kooli direktriss Liia Toom, ajakirja “Vaimupuu” peatoimetaja Janek Muru ja kõik, kes soovisid sõna võtta.
Laagripäevi sisutasid töötoad, sportlikud võistlusmängud, isetegevusprogramm ja Hiiumaa ekskursioon. Hiiumaa teemalisel viktoriinil kontrolliti päeva jooksul saadud teadmisi. Õhtu jätkus piduliku juubelitordi ja kringliga ning südaööl saime nautida ilutulestikku. Ühel õhtul mängis tantsuks andekas Teet Kääramehe duo, teisel muhe Iiukala bänd ja tants kestis hiliste öötundideni. Täname muusikuid, kes olid fantastilised.
Laagrikella helina saatel langes laagrilipp, mille andsime üle järgmistele korraldajatele – järgmisel aastal kohtume Kodijärvel.
Laagri korraldamisele aitasid kaasa Kodanikuühiskonna sihtkapitali (KÜSK) Kohaliku omaalgatuse programmi toetused õppelaagri ja ekskursiooni läbiviimiseks. Projektide abiga saime kaasata laagrist osa võtma rohkearvuliselt Hiiumaa erivajadustega noori ja tutvustasime kohalikke kultuuri- ja vaatamisväärsusi ka mandrirahvale.
Täname: Hiiumaa Puuetega Inimeste koda, Hiiu vallavalitsus, Lauka päevakeskus, Hiiu Pagar, ajakiri Vaimupuu, OÜ Dago Trade ja OÜ Ruf Ilutulestikud.
Suured tänud teile, kes te aitasite kaasa laagri kordaminekule: Kärdla tegevus- tuba, Kõpu internaatkool, Mart Nõmmerga, Recado Media, Loode-Hiiumaa Külade selts, Kõrgessaare Vabaaja keskus. Ja lõpetuseks tuhat tänu kõigile laagrisosalejatele meeldejäävate laagripäevade eest!

Korraldajate nimel
JUTA ÜLEMAANTEE

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...