Connect with us

Uudised

Eriauhinna raius endale Margus Hiet

Harda Roosna
Hiidlaste esimese, Näkimadala regati eriauhinna saaja valiti väga erilisel moel – vante raiudes. Kõige kiiremini raius vandiotsa läbi saarlane Margus Hiet.
Kui kõik muud Näkimadala regati auhinnad välja jagatud, tõid regati eriauhinna lavale SA Kärdla sadam nõukogu esimees Georg Linkov ja Kärdla sadama kapten Sven Kriggulson. Originaalse meremehe santsukasti Austria keisripere piltidega pani välja Kärdla sadam. Seitsme võistlusklassi võitjaaluste kaptenid kamandati lavale ritta ja neil tuli läbi raiuda oma nelja sentimeetri jämedune ots ehk maarottides keeles köis.
Kuigi Georg Linkov hoiatas, et kirved võivad nürid olla ja köis on jäme, kulus selleks tööks vaid mõni sekund. Nobedaim oli EstLys II klassi võitnud Elli kapten Margus Hiet.
Hiet kinnitas Hiiu Lehele, et tema soontes Saaremaa vandiraiujate verd ei voola – need elavad Kihelkonna kandis, tema aga on Kuresaarest pärit. “Seda pattu meie suguvõsa hingel ei ole, aga tuleb trenni teha kodus ja eks töö kiidab meest – käed on ju tehtud selleks, et tööd teha,” ütles Hiet.
Auhinna kohta ütles Hiet, et see tuleb vist anda Saaremaa muuseumi vastutavale hoiule.
Muhu väina regati Näkimadala etappi iseloomustades ütles Hiet, et see oli väga sportlik – üle keskmise tuult ja ka päikest, erinevalt esimesest saabumispäevast kui tuul oli väga terav ja sadas ka vihma.
“Hiidlastel võikski olla oma regatt, muuhulgas ka noorteregatt – on tähtis tuua noored purjetamise juurde, vanad purjetavad ikka,” leidis Hiet.
Hiet kiitis Kärdla sadamat: “Meile meeldib siia tulla – sadam on ilus ja inimesed lahked. Ma ei oska küll öelda, kuidas hiidlased nii mitukümmend aastat ilma sellise sadamata on elanud.”
Ellil tegid etapi võitmiseks lisaks kaptenile tööd ka roolimees Priit Pupart, soodimees Gunnar Jõgi,ning meeskonnaliikmed Gunnar Jõgi, Andrus Saat, Toomas Viskus ja Jaak Ärm. Üldarvestuses on Hiet pärast nelja etappi teine, kuid kuna halvim etapp jääb lõpparvestusest välja, on Saaremaa merispordi seltsi vapratel purjetajatel võidulootust veel küll ja küll.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla sadamas peetaval merenodi laadal saab osta nii paate, purjeid, riideid kui ka ajaloolist merekraami. Laat kestab sadamas kella 17-ni.

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Uudised

Aktiivse saunateemalise tegevuse eest andis Eesti Maaturismi Ühing andis neljapäeval Saaremaal peetud turismikonverentsil Hiiumaale üle saunapealinna tiitli. Eesti Maaturismi ühingu poolt veetava üle-eestilise sauna-aasta...

sport

Reedel peeti Kärdlas traditsiooniline heategevuslik teatejooks, millega toetati Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud lapsi.  Aastast 2008 peetud jooksul oli seekord 13 500...