Connect with us

Ahto ilmajutud

Emadepäeva ilm tuleb soe

Nurmenukud.
Kes veel tomateid ja muid taimi pole kasvuhoonesse pannud, siis käes on õige aeg seda teha.

Öökülmad on praegu minevik ja ilm soojeneb koos meie kohal oleva õhumassiga päev-päevalt. Ka eesolev emadepäeva nädalavahetus tuleb suisa suvine.

Täna (12.05) tõmbab kõrgrõhkkonna kese Eesti kohal ankrusse. Ilm on enamasti päikeseline, nõrga muutliku tuulega ja mõnusalt soe – soojakraade on 14…18°C, kitsal meretuulega rannikuribal 10°C ringis.

Laupäeval (13.05) kõrgrõhkkond püsib ning kese on kindlalt Eesti kohal. Tähendab see meile päikeselist, nõrga läänekaare tuulega ja sooja ilma. Öösel on 5…8°C, päeval 14…18°C, kitsal meretuulega rannikuribal 10°C.

Pühapäeval (14.05) ilmapildis muutust ei tule. Kõrgrõhkkonna kindlas haardes on meil jätkuvalt selge, nõrga tuulega ja südakevadise soojaga ilm. Öösel on 5…8°C, päeval 17…21°C, kitsal meretuulega rannikuribal 10°C ümbruses.

Esmaspäeval (15.05) survestab lõunast-edelast lähenev madalrõhkkond kõrgrõhkkonda meie kohalt Venemaale liikuma. Sellest hoolimata püsib ilm enamasti päikeseline, vaid pealelõunal võib mõni “hea ilma rünkpilv” areneda, mis sadu ei too. Tuul pöördub idakaarde, kuid on ikka nõrk. Öösel on sooja 8…12°C, päeval 18…21°C, kitsal meretuulega rannikuribal 10°C lähedal.

Teisipäeval (16.05) tuleb madalrõhkkond lähemale, kuid sadu meile siiski ei jõua. Kui välja arvata pealelõunal tekkida võivad üksikud rüngad, on ilm päikeseline. Idakaare tuul pealelõunal veidi tugevneb, kuid üle 10 m/s puhanguid siiski ei paista. Öösel on sooja 10…13°C, päeval 17…21°C, kitsal meretuulega rannikuribal ca 10°C.

Ka ülejäänud nädal näib tulevat päikeseline ja kuiv. Vihma oodata ei ole ning soojakraadid ronivad nädala teises pooles juba 25°C juurde ja kohati kõrgemale. Tuul püsib samuti küllaltki nõrk.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla sadamas peetaval merenodi laadal saab osta nii paate, purjeid, riideid kui ka ajaloolist merekraami. Laat kestab sadamas kella 17-ni.

Uudised

Aktiivse saunateemalise tegevuse eest andis Eesti Maaturismi Ühing andis neljapäeval Saaremaal peetud turismikonverentsil Hiiumaale üle saunapealinna tiitli. Eesti Maaturismi ühingu poolt veetava üle-eestilise sauna-aasta...

sport

Reedel peeti Kärdlas traditsiooniline heategevuslik teatejooks, millega toetati Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud lapsi.  Aastast 2008 peetud jooksul oli seekord 13 500...

Kultuur

Kärdla keskväljaku kahes näituseruumis on septembri lõpuni avatud Rahvusvahelise Kunsti Laboratooriumi nime alla koonduva professionaalsete kunstnike rühmituse näitus. Kalli Sein