Jälgi meid

AHTO ILMAJUTUD

Emadepäeva ilm tuleb soe

Nurmenukud.
Kes veel tomateid ja muid taimi pole kasvuhoonesse pannud, siis käes on õige aeg seda teha.

Öökülmad on praegu minevik ja ilm soojeneb koos meie kohal oleva õhumassiga päev-päevalt. Ka eesolev emadepäeva nädalavahetus tuleb suisa suvine.

Täna (12.05) tõmbab kõrgrõhkkonna kese Eesti kohal ankrusse. Ilm on enamasti päikeseline, nõrga muutliku tuulega ja mõnusalt soe – soojakraade on 14…18°C, kitsal meretuulega rannikuribal 10°C ringis.

Laupäeval (13.05) kõrgrõhkkond püsib ning kese on kindlalt Eesti kohal. Tähendab see meile päikeselist, nõrga läänekaare tuulega ja sooja ilma. Öösel on 5…8°C, päeval 14…18°C, kitsal meretuulega rannikuribal 10°C.

Pühapäeval (14.05) ilmapildis muutust ei tule. Kõrgrõhkkonna kindlas haardes on meil jätkuvalt selge, nõrga tuulega ja südakevadise soojaga ilm. Öösel on 5…8°C, päeval 17…21°C, kitsal meretuulega rannikuribal 10°C ümbruses.

Esmaspäeval (15.05) survestab lõunast-edelast lähenev madalrõhkkond kõrgrõhkkonda meie kohalt Venemaale liikuma. Sellest hoolimata püsib ilm enamasti päikeseline, vaid pealelõunal võib mõni “hea ilma rünkpilv” areneda, mis sadu ei too. Tuul pöördub idakaarde, kuid on ikka nõrk. Öösel on sooja 8…12°C, päeval 18…21°C, kitsal meretuulega rannikuribal 10°C lähedal.

Teisipäeval (16.05) tuleb madalrõhkkond lähemale, kuid sadu meile siiski ei jõua. Kui välja arvata pealelõunal tekkida võivad üksikud rüngad, on ilm päikeseline. Idakaare tuul pealelõunal veidi tugevneb, kuid üle 10 m/s puhanguid siiski ei paista. Öösel on sooja 10…13°C, päeval 17…21°C, kitsal meretuulega rannikuribal ca 10°C.

Ka ülejäänud nädal näib tulevat päikeseline ja kuiv. Vihma oodata ei ole ning soojakraadid ronivad nädala teises pooles juba 25°C juurde ja kohati kõrgemale. Tuul püsib samuti küllaltki nõrk.

Veel lugemist:

SPORT

Järgmisel aastal 60. juubelit tähistava Folkboot-tüüpi jahiga on seilanud nii olümpiamedalist, kui ka Hiiumaa noored purjetajad, kes hetkel Muhu väina regatil JK Dago lipu...

UUDISED

Tähtajaks laekus Kärdla Muusikakooli direktori konkursile kolm sooviavaldust, kellest kahega soovisid komisjoniliikmed vestelda.

ARVAMUS

Tänavu veebruaris viis Hiiu Leht läbi väikese tänavaküsitluse teemal „Kes on õige hiidlane?“. Vastused varieerusid, ent toetasid kokkuvõttes pigem avarat hiidlase määratlust – õige...

KULTUUR

Loetud tunnid ja algab Hiiumaa suve üks vanemaid ja omalaadsemaid suvesündmusi – Hiiu Folk, mis tänaseks saanud 19aastaseks. Sellises vanuses jõutakse punkti, kus seistakse...