Connect with us

Uudised

Elektrilevi ehitab Hiiumaale uue alajaama

Võrguettevõte Elektrilevi sõlmis ehitajaga 1,4 miljoni eurose lepingu Käina piirkonna alajaama rekonstrueerimiseks – uuendustööde tulemusena paraneb 5578 majapidamise ja ettevõtte elektri varustuskindlus.
Elektrilevi võrgu üldplaneerija Meelis Kodrese sõnul tingisid alajaama uuendamise amortiseerunud seadmed ja vajadus piirkonna elektrivarustuse kindlust suurendada. “Käina piirkonna alajaam on Hiiumaa elektrivõrgu oluliseks sõlmpunktiks ning vananenud võrguseadmed ei taga enam piisavat töökindlust,” lisas Kodres.
Käina piirkonna alajaama läbib aastas rohkem kui 43 000 megavatt-tundi energiat ning alajaam varustab 5578 Käina valla majapidamist ja ettevõtet, sealhulgas kiletootmisettevõtet AS Dagöplast.
Alajaama rekonstrueerib AS Merko Infra. Tööde käigus ehitatakse uus alajaama hoone, paigaldatakse uued jaotusseadmed, rajatakse võrguühendused ja demonteeritakse vanad jaotusseadmed. Praegu alajaama projekteeritakse, ehitustööd algavad kevadel. Alajaama uuendamistööd jõuavad lõpule järgmise aasta kevadel.
Eesti enam kui 30 võrguettevõtte seas on Elektrilevi suurim jaotusvõrguettevõte, mis toob elektri põhivõrguseadmetest kodude ja ettevõteteni pea kõikjal Eestis, välja arvatud Läänemaal, Viimsis ja Narvas. Elektrilevi haldab ligikaudu 64 000 km elektriliine ja 24 000 alajaama.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla sadamas peetaval merenodi laadal saab osta nii paate, purjeid, riideid kui ka ajaloolist merekraami. Laat kestab sadamas kella 17-ni.

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Uudised

Aktiivse saunateemalise tegevuse eest andis Eesti Maaturismi Ühing andis neljapäeval Saaremaal peetud turismikonverentsil Hiiumaale üle saunapealinna tiitli. Eesti Maaturismi ühingu poolt veetava üle-eestilise sauna-aasta...

sport

Reedel peeti Kärdlas traditsiooniline heategevuslik teatejooks, millega toetati Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud lapsi.  Aastast 2008 peetud jooksul oli seekord 13 500...