Connect with us

Transport

Eestlased ostsid poole aastaga 830 veesõidukit

Maanteeameti registrisse kanti 2016. aasta esimese kuue kuuga 830 veesõidukit.
Neist kaks kolmandikku moodustasid mootorpaadid. Aastaga registreeritud uute aluste hulk on viimaste aastatega suurenenud kolmandiku võrra 1400–1500ni. Nii registreeriti mullu Eestis 1423 uut alust.
Kokku on Eestis arvel üle 25 000 väikelaeva. Arvele võetud aluste statistika näitab, et eestlased eelistavad aeru- ja purjepaatidele mootorpaate, mis moodustasid kaks kolmandikku ostetud väike­laevadest.
Mullu anti Eestis välja ligi 2700 väikelaevajuhiluba. Väike­laevajuhi koolitusi korraldab ka Hiiumaa ametikool. Järgmine koolitus toimub järgmise aasta veebruarist maini. Koolituse maht on 96 akadeemilist tundi, sh 80 tundi teooriat ja 16 tundi praktikat.
Üks koolitajatest, Jarmo Kõster on Hiiumaalt pärit kapten ja TTÜ Eesti Mere­akadeemia lektor, kes mullu nimetati kõrgkooli parimaks õppejõuks. Kõsteri sõnul on merendus ja merekultuur Eestis liikumas tõusujoones ja oma panuse sellesse soovib ta anda Hiiumaa koolituse kaudu.
Praktilist väljaõpet juhendab kapten ja vabatahtlik merepäästja Marek Rätsep. Väljasõidud merele toimuvad vastavalt kokkulepetele maikuus Orjaku või Kärdla sadamast.

Veel lugemist:

Uudised

Kärdla sadamas peetaval merenodi laadal saab osta nii paate, purjeid, riideid kui ka ajaloolist merekraami. Laat kestab sadamas kella 17-ni.

Teema

Kahe saarel tegutseva perearsti vaheline erimeelsus suve alguses vabaks jäänud nimistu asendamise üle on viinud olukorrani, kus tohtreid püüavad lepitada nii vallavalitsus kui ka...

Uudised

Aktiivse saunateemalise tegevuse eest andis Eesti Maaturismi Ühing andis neljapäeval Saaremaal peetud turismikonverentsil Hiiumaale üle saunapealinna tiitli. Eesti Maaturismi ühingu poolt veetava üle-eestilise sauna-aasta...

sport

Reedel peeti Kärdlas traditsiooniline heategevuslik teatejooks, millega toetati Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse toetusfondi kaudu liikumisvõime kaotanud lapsi.  Aastast 2008 peetud jooksul oli seekord 13 500...