Jälgi meid

TEEMA

EESTI LIPP 140 | Voodilinadest sinimustvalge lehvis Orjaku sidemastis

Eesti taasiseseisvumise ajal hakkasid vabaduse tuules lehvima taas rahvuslipud. Vahel ka nii, et nende heiskaja jäi saladusse.

Kõpu algkooli (taas)avamisel lehvis iseõmmeldud Eesti lipp.

Eesti esimese sinimustvalge lipu õmblesid Paula Hermann, Miina Hermann (Härma) ja Emilie Beermann 1884. aasta kevadel, 140 aastat tagasi. 

Eesti taasiseseisvumise alguses välja toodud sinimustvalgeid lippe õmmeldi Hiiumaal just nii nagu võimalusi oli – käepärasest materjalist ja enam-vähem juhuslike mõõtudega.

 

Värvitud voodilina

1988. aasta maikuus või juuni algul avastati, et Käina alajaama sidemastis lehvib sinimustvalge lipp. Lipp oli väga suur ja väga kõrgel. 58 meetri kõrgusele sidemastile oli lisatud veel oma 10 meetri kõrgune fiibermast ja lipp lehvis selle tipus.

Väino Koolmeister, kes oli tollal Saarte kõrgepingevõrkude Hiiumaa võrgurajooni juhataja, räägib, et lipu pärast oli jama omajagu ja nii mõnigi inimene soovitas tal selle maha võtta.

Koolmeister jättis lipu siiski paariks nädalaks masti lehvima. 

Veel lugemist:

ARVAMUS

Mais ilmus Müürilehes pikk ja palju tähelepanu köitnud intervjuu Marju Lauristiniga. Sealt jäi kõlama, et emeriitprofessor oli end leidnud auditooriumist koos tudengitega, kel polnud...

GALERIID

23. juunil oli mitmeid jaanitulesid üle Hiiumaal. Allolevas galeriis on mõned jäädvustused Sõrult, Kassarist ja Hellamaalt.

GALERIID

President Alar Karise Võidupüha paraadil Narvas süüdatud võidutuli jõudis Hiiumaale. Tule tõid naiskodukaitsja Anne Kaasik ja kaitseliitlane Rene Heinmets. 

GALERIID

Orjaku sadamas kostitati  laupäeval hiidlasi ja Hiiumaa külalisi kohaliku söögi- ja joogikraamiga ning kohalike väiketootjate laada- ja uudistoodetega. Oma tooteid pakkusid ka külalised mere...