Jälgi meid

Uudised

Eesti koolinoored orienteerusid Malvaste radadel

Tiina Koit kogu
Eesti Koolispordiliidu meistrivõistlused valikorienteerumises toimusid seekord Hiiumaal Malvastes, korraldajaks Hiiumaa orienteerujate klubi.

17. septembril asusid Malvastes medaleid jahtima 99 koolinoort 23 Eestimaa koolist. Kaugemad tulijad olid Värska gümnaasiumist ja Võru gümnaasiumist.

Rajameister Tanel Esta oli teinud väga hea raja. Maastikul oli kokku 30 kontrollpunkti ja eri vanuseklassidel olid erinevad kontrollajad.

Tänapäeval võisteldakse põhiliselt suundorienteerumises ja mõnelgi noorel oli vähesest kogemusest tulenevalt raske kontrollpunktide arvu võtmist planeerida. Kokkuvõttes aga olid noored tublid ja treenerid-õpetajad nendega rahul.

Hiidlaste medalid ja kohad

Hiidlastest võitis 1.–5. klassi poiste seas meistrimedali Atso Kesküla. Samas vanuseklassis üllatas meeldivalt pronksmedali võitnud Art
Eugen Remmelg. Joosep Esta oli napilt neljas ja Martin Samorodni kuues. 6.–7. klassi poiste seas saavutas Jan Samorodni neljanda koha.

1.–5. klassi tüdrukute arvestuses võitis Mia Esta hõbemedali ja Johanna Viilukas pronksmedali. Tihedas konkurentsis oli Johanna Trei neljas. 6.–7. klasside tüdrukutest võitis hõbemedali Marta Maripuu. 8.–9. klassi tüdrukute arvestuses jäid meie noored seekord esikolmikust välja, neljas oli Herta Kesküla, viies Helisa Tartu ja kuues Kätlin Mast.

Suurte koolide punktiarvestuses võitis teise koha Kärdla põhikool. Väikeste koolide arvestuses oli tore Emmaste põhikooli teine ja Palade kooli kolmas koht. Koolide aktiivsuse karika võitis Kärdla põhikool, Emmaste kool oli seitsmes ja Palade kool kaheksas.

Suured tänud õpetajatele Tiina Koit, Anne Luukas, Thilo Fürstenberg, treenerid Anu Saue ja Elo Saue, et tulite noortega võistlema! Suur tänu Randmäe puhketalu perele lahke vastuvõtu eest! Rõõmsad noored, ilus ilm, kaunis võistluskeskus ja tasemel rada olid aluseks võistluse suurepärasele lõpptulemusele.

Pilk ajalukku

Hiidlastele on ikka usaldatud vabariiklike suurvõistluste korraldamist, sest siis ollakse kindlad võistluste õnnestumises väga heal tasemel. Nii on Hiiumaa orienteerumise ajaloos kirjas, et 1968. aastal korraldati Suuremõisas VSÜ Jõud meistrivõistlused suundorienteerumises. Rajameistriks oli Hermi Vain. 1982. aastal aga toimusid Paladel Eesti koolinoorte meistrivõistlused suund- ja teateorienteerumises. Peakohtunikuks oli Lembit Sauer, rajameistriteks Toivo Saue ja Ahto Heilo. Osavõtjaid oli kokku peaaegu 300 üle Eesti. Võistlus tunnistati 1982. aastal parimaks Eesti koolinoorte võistluseks.

Hiiumaa koolinoored on orienteerumises võitnud alates 1964. aastast kokku 80 medalit, neist kuldseid 27. Esimesteks kullavõitjateks olid Ermo Voole 1964. aastal valikorienteerumises ja samal aastal teatemeeskond koosseisus Ermo Voole, Raivo Kimber ja Avo Saue. Hõbemedalid on võidetud 28 ja pronksid 25 korral. Edukaim on olnud Eveli Saue seitsme medaliga: 5 kulda, 1 hõbe ja 1 pronks.

Eda Tärk

HOK

Veel lugemist:

Uudised

Selleks aastaks on Eesti paremad selgitatud ja saan teha aastast kokkuvõtte, vaid  suusaorienteerumise meistrid selgitatakse veel detsembri lõpus. Hiiumaa orienteerujate klubi (HOK) liikmed võitsid...

Uudised

Eesti spordinädala raames korraldas tervist edendavate lasteaedade koordinaator Ingrid Prikk koostöös orienteerujate klubiga Hiiumaa lasteaedade koolieelikutele 23. septembril orienteerumise Kärdla linnapargis. Osalesid kõikide lasteaedade,...

Uudised

Hiiumaa orienteerujate klubi liikmed tõid Eesti meistrivõitlustelt neli medalit, kolm kuldset ja ühe hõbedase. Hiidlasi, küll teiste klubide alt võistlemas, oli autasustamispjedestaalil rohkemgi. 19....

Uudised

Pühapäeval, 6. augustil ootab Seiklusministeerium kõiki seiklushuvilisi koos perede või sõpradega auto­orienteerumisele Hiiumaal Kärdla ümbruses. Kavas on kolmetunnine valikorienteerumine Metsik Hiiumaa, kus osalejad peavad...