Connect with us

Uudised

Eesti kokk võitis Soome-ugri toidufestivali

erakogu
Peipsimaa Kogukonnaköögi peakokk Tauno Laasik võitis esikoha  ülemaailmsel toidufestivalil, mis toimus 18.–19. juulini Udmurtias Bõgi külas, mis valiti Soome-ugri kultuuripealinnaks 2014.
Laasik, kelle hinnangul võiks seda festivali julgelt võrrelda Bocus d`Origa Soome-ugri kultuuriruumis, pälvis ka publiku preemia.
Osales üheksa professionaalsete kokkade juhitud võistkonda. Toit tuli valmistada pooleteist tunni jooksul etteantud kohalikest toiduainetest. Tauno Laasik andis esikohale tulnud toidule nime “Tegime, mis suutsime!”.
Laasik ütles, et kasutab toiduvalmistamisel alati vaid kohalikku, Eesti päritolu tooraineid: “Ma ei taha olla kokaks kusagil mujal, kui Eestis, sest armastan oma maad ja kõike värsket ning kohalikku, mida meie tublid põllu- ja kalamehed toodavad.”
Festivali teisel päeval valmistasid osalevate riikide võistkonnad oma rahvustoite, Eesti võistkond pakkus mulgi putru, grillitud vutte, suitsusauna sinki, marineeritud räimi, rukkileiba, kama ja Eesti õlut.
Hiidlaste Koostöökogu esindajatena osalesid festivalil LEADER tegevuskeskuse juhataja Reet Kokovkin ning Hiiumaa kohaliku toidu ja Sirguvate Söögisellide projektijuht Ly Kaups.
Festivalil oli tuhatkond osalejat, sõit sai teoks tänu Hõimurahvaste programmi kaasfinantseerimisele.
Järgmise Soome-ugri kultuuripealinna tiitlile kandideerib ka Obinitsa küla Võrumaalt.

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...