Connect with us

Uudised

Eelhääletamine lõppes

Kolmapäeva õhtuks kui lõppes Euroopa Parlamendi valimiste eelhääletus, oli oma valiku teinud 7,35% Hiiumaa valijatest. Seda on rohkem kui Lääne- (6,65%) ja Saaremaal (6,04%), samas vähem kui Tallinnas (10,6 %) ja Tartus (13,49%). Kogu Eestis kasutas eelhääletamise võimalust 19,33 ja e-hääletas 13,49% valijatest.
Eelmistel, 2009. aasta Euroopa Parlamendi valimistel eelhääletas 6,8% Hiiumaa valijatest.
Euroopa Parlamendi valimised on pühapäeval, 25. mail ja siis on valimisjaoskonnad avatud 9–20ni, vajadusel saab hääletuskasti koju tellida. Hiiumaal saab europarlamendi valimistel hääle anda 8274 inimest.
Hiiumaa jaoskonnakomisjonides käis hääletamas 607 valijat, sh 166 väljaspool elukohta.
Elektrooniliselt hääletanute arv selgub homme. Samuti selgub siis kui palju on mujal maakondades hääletanud, aga Hiiumaa elanikeregistris olevaid hääletajaid. Praegu need Hiiumaal hääletanute numbris ei kajastu.

Veel lugemist:

Küsitlus

Statistika järgi on Eestis 1000 elaniku kohta alkoholi ostmise võimalusi kõige rohkem Hiiumaal. Kuidas te sellesse suhtute?

Uudised

Ministeeriumi järelevalve tõi Hiiumaa Vabakooli tegevuses välja hulga puudusi ning juhtis tähelepanu õpilaste prognoosi mittetäitumisele. Ettekirjutuste täitmatajätmine võib kooli uuest tegevusloast ilma jätta. Haridus-...

Teema

Hiiumaa muuseumi kauaoodatud pärandihoidla projekt pandi riiklikus rahapuuduses pausile ning muuseumi vara peab edaspidigi hoiul olema nõuetele mittevastavates tingimustes.  Hiiumaa muuseumi uue varahoidla vajadus...