Jälgi meid

TERVIS

Doonorivere vajadus kasvab suvel

Eelmisel nädalal teatas Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH), et nende verekeskuses on verevarud langenud kriitilise piirini ja kutsus üles verd loovutama ka suvekuudel.

Hiiumaa haigla juhatuse liige Riina Tamm ütles, et nende koostöö PERHi verekeskusega on väga hea ja Hiiumaal verevarud probleemiks ei ole.

Alates septembrist 2016 asub Hiiumaa haiglas PERHi verekeskuse välisladu, mida haigla töötajad kutsuvad verepangaks. Tamme sõnul on verepangas olemas kõikide veregruppide varud, mille säilivusaega kontrollitakse verekeskuses ning vajadusel vahetatakse veredoosid välja. Hiiumaa haiglas on olemas ka värskelt külmutatud vereplasma tagavara, kuid trombotsüüte tagavaraks ei ole.

2020. aastal kasutas Hiiumaa haigla verekomponente kokku 162 doosi ning verekomponentide ülekanne tehti 36 patsiendile.

Doonoriverd ei ole Hiiumaa haiglas kunagi kogutud, ka kuni septembrini 2016 koguti doonoritelt verd ainult väga erakorraliste verejooksude puhul ja siis sai see kohe ka ära kasutatud.

Regionaalhaigla verekeskuse juhataja Ave Lellep kutsus üles verd loovutama ka suvekuudel, mil on palju traumasid ja vajadus doonorivere järele kõrge. Vereloovutusel ei ole enam takistuseks ka COVID-19 vastu vaktsineerimine – kõikide Eestis kasutusel olevate vaktsiinidega on vereloovutamine lubatud, kui enesetunne on hea ja kõrvaltoimed ei esine.

Hiiumaal kogutakse doonoriverd 15. ja 16. juunil Kärdla kultuurikeskuse saalis.

Veel lugemist:

UUDISED

Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskus ootab nii uusi kui ka püsidoonoreid verd loovutama täna, 30. jaanuaril kella 13–18ni Kärdla kultuurikeskuses Rookopli 18 ja homme, 31. jaanuaril kella...

TERVIS

Teisipäeval ja kolmapäeval külastas Hiiumaad doonoribuss. Kärdlas oli vereloovutajaid seekord oodatust vähem. Verekeskuse väljasõidu arst Taissia Aartee sõnul oli vereloovutajate arv Käinas tavapärane, Kärdlas...