Connect with us

Uudised

Donnarumma kerkis Itaalia kangelaseks

Nazionale Italiana di Calcio
Pühapäeva öösel elasid paljud hiidlased kaasa uskumatult pingelisele vaatemängule, kuidas suvel 2021 selgitasid Itaalia ja Inglimaa, kes on 2020. aasta Euroopa meister jalgpallis.

Itaalia alistas finaalmängus 1:1 lõppenud normaal- ja lisaaja järel Inglismaa pealtvaatajate jaoks eriti närvesöövas penaltiseerias 3:2. Itaalia kangelaseks kerkis Gianluigi Donnarumma, kes tõrjus Jadon Sancho ja Bukayo Saka penaltid.

Pühapäevane finaal oli EMide ajaloos teine, mis lõppes penaltitega, 1976. aastal alistas Tšehhoslovakkia penaltiseeria järel Lääne-Saksamaa.

Ka mõlemad normaalajal löödud väravad olid omamoodi ajaloolised: Luke Shaw’ tabamus oli EMfinaalide ajaloo kõige kiirem, Leonardo Bonucci sai 34aastaselt vanimaks finaalis värava löönud mängijaks. Võitluslikus, tempokas ja kõrgetasemelises finaalis rohkem väravaid ei nähtud, ka mitte lisaajal, ja nõnda selgitati Euroopa meister penaltiseerias, kus Itaalia kangelaseks kerkis Jadon Sancho ja Bukayo Saka penaltid tõrjunud Gianluigi Donnarumma.

Inglismaa treener Gareth Southgate vahetas penalti-seeria jaoks 120. minutil sisse Sancho ja Rashfordi, kes kumbki ei jõudnud end väljakul soojakski joosta kui neil tuli neil astuda rambivalgusesse ja mõlemad eksisid!

“Tõenäoliselt [tegi ta seda] mõttega saavutada edu läbi puhanud jalgade, paraku kaasnes sellega ka eriülesande lahendamise raskus, millega noormehed toime ei tulnud,” kommenteeris Inglismaa ja Itaalia finaalmängu analüüsinud Eesti Jalgpalli liidu president Aivar Pohlak.

Euroopa meistrivõistlustelt saadud kaotuse järel võttis inglaste treener Gareth Southgate penaltiseeria eest täieliku vastutuse, olles ise valinud treeningute põhjal selleks koosseisu.

Itaalia tuli Euroopa meistriks teist korda, nende esimene triumf jääb aastasse 1968. 2000. aastal kaotati finaalis Prantsusmaale ja 2012. aastal Hispaaniale.

 

Toimetaja HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

In Memoriam

Jõulude ajal lahkus 79. eluaastal raske haiguse järel nimekas Hiiumaa ettevõtja ja ühiskonna­tegelane Mati Nurs. Tema näol kaotas Hiiumaa ühe mõjukama mehe, kes läbi...

Elu

Simo (32), Annamaria (36), Henri (7) ja Arabella (5) Venski kolisid Hiiumaale lõppeva aasta kevadel. Võiks öelda, et hüppasid pea ees tundmatusse, sest kindlat...

In Memoriam

„Igavest Valgust, armas sõber!“ ütleb Hirmuste küla mees Erkki-Sven Tüür, mälestades omaküla meest Riho Sibulat, kes pühapäeval taevastele lavadele suundus. „Riho enneaegne lahkumine on...