Jälgi meid

Uudised

Discgolfi võistlussari tegi Hiiumaale tiiru peale

Helian Maivel
Aprillist septembrini toimunud “Tour de Hiiumaa” nimeline võistlus­sari jõudis võiduka lõpuni 14. septembril Pühalepa discgolfi­pargis Palukülas, kus selgusid sarja üldvõitjad.
Sarja punktiarvestuses luges viie parema osavõistluse skoor.
Kõige kõrgemas grupis (reiting >915) võidutses noormängija Kermo Platov, kogudes 69 punkti (maksimaalne 75 punkti). Talle järgnes Raigo Kattel 67 punktiga ja veidi kaugemale maha jäi Karl Värva 59 punktiga.
Järgmises grupis (reiting 866-915) noppis esikoha Markko Matt (56p), kohe tema kannul oli Margo Mölder (55p) ning kolmandale kohale tuli Magnus Koit (52p).
815-865 reitinguga mängijatest sai parima tulemuse Petrik Pilpak (65p), teise koha omanikuks Jarko Pähn (63p) ning poodiumile pääses ka naismängija Jaana Üksik (61p).
Madalaimas grupis (reiting <815) sai napi võidu Kairi Pisa. Tal oli teise koha omaniku Johannes
Niinemäega võrdselt 60 punkti, kuid Kairil oli kaks etapivõitu ja Johannesel üks. Kolmandaks tuli Henri Kallas 57 punktiga.
Võistlussarja peakorraldaja Kairi Pisa sõnul tegi punktiarvestuse keeruliseks mängijate pidev kõikumine gruppide vahel. Kui esimesel etapil oli enim osalejaid madalaimas grupis, siis järk-järgult hakati sealt kõrgemale tõusma ja juhtus nii, et viimasel etapil oli enim mängijaid kõige kõrgemas grupis. See muidugi näitab arengut, kuid oli ka neid, kes olid täpselt kahe grupi piiri peal ja mängisid kord ühes kord teises grupis. Üldarvestuses luges lõpuks see, millises grupis on mängija rohkem etappe kaasa teinud.
Meistrid veel selguvad
Igas kuus toimus üks “Tour de Hiiumaa” osavõistlus ja läbi käidi kõik Hiiumaal asuvad discgolfipargid: Palade, Randmäe, Käina, Pühalepa ja Emmaste. Pühalepas mängiti kaks korda, sest seal on erinevad radade asetused. Võisteldi neljas erinevas grupis sõltuvalt discgolfmetrix.com reitingust. Keskmiselt oli igas paigas 30 osalejat. Kokku käis tuurilt läbi 56 unikaalset mängijat, kelle hulgas oli ka mandriinimesi, kes parasjagu saarel suvitamas olid. Osavõistlused toimusid kõik kolmapäeva õhtuti. Mängiti üks võistlusring, Emmastes kaks, ning igal pool toimus ka mingisugune lisavõistlus sponsor­auhindadele. Näiteks Emmastes tehti puttimisvõistlust ja Käinas kaugusviskevõistlust.
Discgolfi hooaja lõpetuseks on veel vaja välja selgitada Hiiumaa meistrid. Käimas on registreerimine 1. ja 2. oktoobril toimuvatele meistrivõistlustele. 1. oktoobril võisteldakse üksikmängus neljas divisjonis: mehed, naised, 40+ mehed, juuniorid. 2. oktoobril mängitakse mees- ja segapaarides.

HELIAN MAIVEL
Dagö DG

Veel lugemist: