Jälgi meid

Uudised

Dago regatt kasvab suve tähtsündmuseks

Meren Tamm
Meren Tamm
II Dago regati ja ühtlasi Hiiumaa meistri tiitli võitis ORC I grupis Postimees Sailing Team, mille kapteni Sven Nuutmanni hinnangul võib Dago regatt leida kindla koha jahtide suvises võistlusprogrammis.
Alles teist korda toimunud Dago regatil osalesid lisaks ORC II klassi jahtidele ka kolm suuremat ORC I klassi jahti: Postimees ST, kapten Sven Nuutmann, Olympic, kapten Tiit Vihul jahtklubist Dago ning Cassandra, kapten Jaanis Priiga Haapsalust.
Sven Nuutmann ütles, et suuremate ORC I klassi jahtide osalemine Dago regatil on väga oluline samm võistluse kasvamisel suve tähtsündmuseks. “Korraldus oli väga hea, võistlustingimused suure­pärased ning kaldaprogramm mitmekesine, seega ma usun, et Dago regatt ja Hiiumaa meistrivõistlused leiavad jahtide suvises võistlusprogrammis kindla koha.”
Ta avaldas lootust, et juba järgmisel aastal on Dago regatil rohkem osavõtjaid.
Regati korraldustiimile ja jahtklubi Dago kommodoorile Meren Tammele jagus Nuutmannil vaid kiidusõnu: “Nad tulid väga hästi toime, nagu alati, aga eriti arvestades keerulisi ilmastikuolusid.”
Näitena tõi ta korraldajate paindliku lahenduse, kui suurtel jahtidel lubati esimesel päeval, kui tuult peaaegu polnud, startida viis tundi algselt plaanitust hiljem. “Tuulega ei ole tegelikult sel suvel üldse väga hästi olnud ja meil oli sarnane kogemus ka nädal varasemast võistlusest Soome lahel, seega midagi hullu see meie jaoks ei tähendanud,” märkis kapten.
Kõige mõnusam sportlik võistluspäev oli Nuutmanni sõnul võistluse teine päev, kui toimus kolm tunniajalist lühirajasõitu. “Rajasõidud on väga tehnilised, tuleb võtta ülemist märki ja allatuult alumist märki ja meile väga meeldib lühirada sõita. See oli ka minu ettepanek möödunud aastal, et eriti meistritiitli väljaselgitamiseks tuleks programmi lisada lühirajasõidud. Seal eristuvad ühed jahid teistest väga selgelt.”
Jahid põrutasid kividesse
Nuutmanni sõnul laabus väga hästi Postimees ST meeskonna­töö ega juhtunud mingeid äpardusi, kuigi mitu teist jahti sõitis kividesse. “Hiiumaa merekaartidega on vist mingi probleem, sest mitmed jahid sõitsid saare ümbruses kivide otsa, kuigi kaardi järgi oleks pidanud neis kohtades mitu meetrit sügav olema,” oletas Nuutmann.
ORC II grupis võitis esikoha Celia (Rauno Pielberg), teiseks jäi Lagle III (Ülari Velviste) ning kolmandaks Merilane (Raigo Pajula).
Seiklusi ORC II klassi võistlus­rajalt jagas viiendaks jäänud jahi Kira kapten Tauno Telvik. “Olime esimest korda regatil, aga sõit läks nii hästi, et võtsime kolmandal päeval sellest innustust saades väga suure riski. Lootsime madalike vahel laveerides aega võita, kuid jäime hoopis kruusahunnikusse nii kinni, et pidime vabatahtlikud päästjad appi kutsuma!”
Telvik nentis, et nende puhul ei olnud viga kaardis, vaid liigses uljuses. “Aga teravad elamused õpetavad ja see regatt andis mitme aasta lõbusõidu jagu õppetunde,” ütles Telvik. “Ma arvan, et ka kõik enda lõbuks purjetajad peaksid proovima võistelda vähemalt mõned korrad, nii oleks meri kõigi jaoks turvalisem.”

Veel lugemist:

Uudised

Dago regatil selgitati Eesti meistrid ORC C ja ORC D grupis ning Hiiumaa meistrid ORC I ja ORC II grupis. JK Dago korraldatav samanimeline...

Uudised

64. Muhu väina regati lõputseremoonial Kärdla sadamas selgus, et järgmisel aastal regatt Hiiumaale ei tule, järgmine, Dago regatt aga tuleb juba sel nädalavahetusel. Hiiumaa...

Uudised

Esimeste Hiiumaa lahtiste meistrivõistluste avamerepurjetamises, Dago regati võit läks Haapsallu. Regati võitis Haapsalu jahtklubi lipu all seilanud purjekas Lagle III, kapteniks Risten Reintam. Teise...