Connect with us

Uudised

Coop ja draakonite kontsert pildil

Eilsel üleeestilisel turismikonverentsi galal Haapsalu kuursaalis anti üle turismiauhinnad. Eri kategooriates pälvisid nominatsiooni Hiiumaa Coop ja Ewert and The Two Dragons kontserdi korraldus, kas kumbki neist sai ka laureaaditiitli, selgus peale lehe trükkiminekut.
Turismikonverents toob kokku ligi 400 ettevõtjat, siht­kohtade arendajat ja turismiorganisatsioonide esindajat üle Eesti. Konverentsil tunnustatakse ka Lääne-Eesti parimat turismitegu ja turismitegijat, valitakse Euroopas Eestit esindama parim terviseturismi sihtkoht ning antakse välja Visit Estonia auhind Aasta Tegu.
Kuna konverents toimub kuurortlinnas Haapsalus, on seekordse konverentsi peateemaks heaoluturism, lisaks räägitakse andmete kogumisest ja kasutamisest turismiäris suurte otsuste tegemiseks ja kohaturundusest. Reedestes töötubades on teemadeks heaolu-, konverentsi- ja loodusturism.
Lääne-Eesti parima turismiteo konkursile esitati kuus kandidaati: Pärnu Wasa resorti avamine, ratsavõistlus Classic Pärnu 2019, Saaremaalt pärit Ott Tänaku “The movie” linastus, Haapsalu linnuse uuenemine, alternatiivajaloomuuseumi Thule Koda avamine Saaremaal, Ewert and The Two Dragonsi kontserdi korraldamine Hiiumaal.
Lääne-Eesti parima turismitegija tiitlile kandideeris viis nominenti: Hiiumaa Coop, Jakob Kose Fishing Village Pärnumaal, Pärnu abilinnapea Rainer Aavik, Team Tänak ja Järveoja, turismiäpp Navicup.
Konkursi Eesti Avastamata Aarded finaalis osaleb viis sihtkohta: Haapsalu, Saaremaa, Pärnumaa, Narva koos Narva-Jõesuuga ja Setomaa. Võitja valis välja rahvus­vaheline komisjon ja see sihtkoht hakkab esindama Eestit üleeuroopalise konkursi European Destinations of Excellence raames.
Visit Estonia annab auhinda Aasta Tegu turismieksporti edendavate algatuste eest. Üheks nominendiks on Rally Estonia, mille teleülekannet vaatasid tänavu suvel kümned miljonid inimesed rohkem kui sajas riigis, korraldusse kaasati aktiivselt ka kohalikud elanikud ning kohapealne publik kasvas võrreldes eelmise aastaga 30 protsenti.
Teiseks nominendiks on Tartu hiljutine panus rohelise ja nutika linna arengusse. Alustati kogu linna hõlmavat rattaringlust, mida esimese kolme kuuga kasutas aktiivselt
20 000 linnaelanikku ja külalist. Uuenduslikke energia- ja targa kodu lahendusi kasutades renoveeritakse nõukogude­aegseid kortermaju, mille seinu kaetakse linnapilti ilmestava tänavakunstiga. Nutilahendustele tuginedes korraldati edukalt ka kaks suursündmust: 60 000 pealtvaatajaga Metallica kontsert ning rohkem kui 4000 osaleja ja üle 100 rahvus­vahelise esinejaga ärifestival Startupday.
Kolmandaks nominendiks on Eestile tugevat toetust väljendanud 11 Soome haritlase avalik kiri Soome ja Eesti meediale. Aasta algul ilmus Soomes hulk Eestit kui turismi­sihtkohta halba valgusesse asetavaid artikleid, mida refereeriti ka Eestis ning mida saatsid arvukad sallimatust õhutanud lugejakommentaarid. 11 Eestis elavat Soome haritlast kirjutasid tänavu aprillis avaliku kirja, milles kutsusid üles eristama arvamust ja fakti, laimu ja asjalikku kriitikat. Nende pöördumine mõjus autoriteetsena ning tuletas mõlemal pool lahte meelde, et Eestil ja Soomel on eelkõige arvukalt häid majandus- ja kultuurisuhteid.

Veel lugemist:

Uudised

Hiiumaa muuseumi selle suve üks suurimaid ettevõtmisi on traditsioonilisel kombel villa ja riide potisiniseks värvimine. See tähendab aga, et muuseumil on vaja sadade liitrite...

Uudised

Kärdla Sadama tänava Suurtrummi remonditakse sel aastal, suur osa tänavast ehitatakse põhjalikult ümber aga järgmisel aastal.  Praegu on Sadama tänaval töös paralleelselt kaks projekti....

Uudised

Kui linnainimesed on harjunud uuesti poodi lippama, kui miski otsa sai või ostmata ununes, siis nüüd on selline võimalus ka kõplastel – suviti on...

Digileht

Hiiu Leht 24.mail Liitri kusega saab tasuta muuseumisse Tobiase sünnipäeva tähistatakse kuue kontserdiga Kõpu sai lõpuks poe Kolme bussipeatusega Jausa Valimissõnumit pea laotama ühtlaselt...