Connect with us

Uudised

Bonzo jätab hüvasti kontserdil Orjaku sadamas

Jüri Kaljundi/Vikipeedia
Laulja ja muusik Andrus Albrecht (43) jätab oma artistinimega Bonzo hüvasti tuuri “Ma olin Bonzo” lõpukontserdil 1. aprillil Orjaku külamajas.
Külamaja perenaine Margit Kääramees meenutas, et Bonzo avas eelmisel aastal Kassari Kultuurinelja­päevade kontserdi. “Talle väga meeldis meie majas ja ta ütles, et tahaks kindlasti tagasi tulla ja nüüd ongi nad siis tagasi tulemas. Kuna see on pika tuuri lõpukontsert, on see meile suur tunnustus,” ütles Kääramees.
Samas oli ta pisut murelik, et külamaja võib pisut jahe olla. Nii soovitas ta riietuda vastavalt ilmale ehk pisut soojemalt. Kontserdi ajaks avatakse väike kohvik, kust saab kuumi jooke.
Andrus Albrecht, rahva seas rohkem tuntud kui Bonzo, kogub kokku oma aastate parima loomingu, paneb plaadile ja esitleb seda märtsis üle-eestilisel kontserttuuril, mis koosneb viieteistkümnest ülesastumisest ja kannab pealkirja “Ma olin Bonzo”.
Kogumik võtab valikuliselt kokku laulud, mis sündisid ajavahemikus 2003–2016. Just 2003. aastal alustas Andrus Albrecht 30aastasena esimesi laulukirjutamiskatsetusi.
Bonzo nimi saab ajalooks
See on Andrus Albrechti jaoks esimene plaat, Bonzo jaoks aga kaheksas.
Albrecht arvab, et see plaat võibki jääda viimaseks. Talle tundub, et inimesed ei kuula enam nii väga plaate, ka ta ise mitte. Uuemates autodes ja ka sülearvutitel pole enam CD plaadi kuulamise võimalust, on vaid USB otsad. Seega on muusik otsustanud teha väikese partii, mis on saadaval vaid neil kontsertidel.
Kommenteerides plaadi ja kontserdi pealkirja, märgib Albrecht, et tulevikus ei plaani ta enam Bonzona üles astuda, sest tema jaoks on see periood elus lihtsalt läbi saanud.
Enda sõnul ei tunneta ta endas enam Bonzot. Bonzo on Albrechti jaoks mees, kel sigarillo suunurgas ja napsi­klaas ees, kuid viimastel aastatel on ta hakanud ise tegema järjest kainemaid ja tervislikumaid valikuid.
Albrecht saab oma võimaluse
Lisaks tunnistab Albrecht, et on alateadlikult tahtnud olla keegi teine. Ta on soovinud kõlada näiteks nagu Tom Waits, Bob Dylan või Riho Sibul. Enda sõnul on ta laenanud stiile ja maneere, jätnud need endale, kaotades nii oma näo. Bonzo maski taga on küll turvaline olla, kuid ta leiab, et on arenenud ja valmis saama iseendaks.
Tinglikult võib öelda, et ta on sooritamas oma alter ego mõrva, mis omakorda annab kuuluvuse kuulsasse 27ste klubisse. See tähendab, et Bonzo lõpetab 27 aastaselt (just niikaua on Albrecht sellist lavanime kasutanud), nii nagu paljud head muusikud ja lauljad: Janis Joplin, Jimi Hendrix, Jim Morrison, Kurt Cobain, Amy Winehouse.
Kontserttuur algas 3. märtsil Pärnus ja lõpeb 1. aprillil Hiiumaal. Piletid müügis Piletilevis ja kohapeal.

Veel lugemist:

Uudised

Kütusefirma Olerex varem ööpäevaringselt avatud Kärdla tankla sulgeb nüüd uksed juba kell 23, mis tähendab, et süüa sealt öösel enam ei saa.  Kärdla tankla...

Uudised

Hiiumaa vallavalitsus tegi kolmapäeval otsuse lõpetada töösuhe Kärdla osavalla vanema Aivar Viidikuga ja juba järgmisel päeval töötas tema asemel senine Emmaste osavalla vanem Tiit...

Külalugu

Proovigu vaid keegi öelda, et  Kärdlas asuv Jaburate küla pole küla – nimi teeb kohast koha. Seda kinnitavad tunnustatud jaburoloogid.  Jaburaid on aastate jooksul...

Digileht

Hiiu Leht 12. aprillil Utoopiast pandi kunst pihta Margus Soonlepast arvab naljast ja elust Hiiumaale jääb neli keskkonnavalvurit Jaburate küla jaburad lood Digilehe saab...