Connect with us

Uudised

Bänd ühendas omavalitsusjuhid ja maavanema

ENE RAUDAR
Kuue aasta eest Ida-Virumaal naljaviluks kokku kutsutud ansambel Märulibänd on osutunud vägagi elujõuliseks ning andnud endi ja teiste rõõmuks hulga kontserte.
Algselt kuulusid ansamblisse omavalitsuste juhtfiguurid – maavanem ja mitu vallajuhti, nüüdseks on pilt veidi muutunud, mõned omavalitsusjuhid kannavad teisi ametinimetusi ja vahel kutsutakse kampa ka teisi pillimeestest sõpru.
Bändi sünnilugu sai alguse aastal 2007 kui Ida-Virumaa omavalitsuste liit tähistas 15. tegutsemisaastat. Selleks puhuks pandi kokku segakoor, kuhu kuulusid omavalitsuste töötajad, dirigentideks Ants Üleoja ja Hirvo Surva, ning üllatusnumbrid valmistas ette bänd, milles mängisid toonane maavanem Riho Breivel, Mäetaguse vallavanem Aivar Surva, Toila vallavanem Tiit Salvan, Jõhvi abivallavanem Priit Kesler ja Illuka vallavolikogu esimees Paul Kesküla. Juhendajaks paluti Jõhvi muusikakooli õpetaja ja BigBändi juht Raivo Kallas.
Kuna pidu toimus nn pronksiööl, 27. aprillil ja bändil kuni esinemiseni nime polnud, tutvustas Paul Kesküla Jõhvi kontserdimaja lavale astunud kampa kui Märulibändi. Nimi seletati lahti nii, et kui bänd mängima hakkab, jooksevad kõik laiali ja sellega on kõik rahutused likvideeritud.
Muide, peo toimumisajaks oli teada, et ka Jõhvi kesklinnas kogunesid samal ajal vene kambad ja karta oli parajat mäsu.
Esinemine osutus menukaks ja järgmine pakkumine oli üles astuda aastalõpuballil Jõhvi kontserdimajas.
Kuna meestele aga selline aeg-ajalt kokkutulemine ja hobikorras pillimängimine sobis, jätkati  kerges huumorikastmes etteastetega. 2010. ja 2011. aastal käidi isegi tuuril ja eelmisel suvel tehti kohalikku ajalugu, kui ühe päeva jooksul anti viis kontserti viies Illuka valla külas.
Sügisel käisid bändiliikmed Paul Kesküla ja Aivar Surva Hiiumaal sõprust soetamas Iiukala bändiga. Lahkelt kutsuti nüüd idavirukad üle mere külla reedel, 13. juunil Orjaku sadamas toimuvale Iiukala viienda sünnipäeva peole.
Märulibänd sõidab Hiiumaale koosseisus: Illuka vallavolikogu esimees Paul Kesküla, ettevõtja, endine Mäetaguse vallavanem Aivar Surva, Jõhvi gümnaasiumi direktor, endine Toila vallavanem Tiit Salvan, ettevõtja Raino Erlich ja ajalehe Põhjarannik tegevtoimetaja Erik Kalda.
Märulibänd annab teise Hiiumaa kontserdi laupäeval, 14. juunil kl 13 Kärdlas Ave Vita! aias.

ENE RAUDAR

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...