Jälgi meid

UUDISED

Ave Alavainu juubelikontsert kui tänuavaldus hiidlastele

ERAKOGU
Tänuvõlg ei saa iial otsa, tsiteeris Kata-Riina Luide oma lahkunud ema Ave Alavainut, kelle 80. sünniaastapäeva puhul ja tänuks kõigile hiidlastele tänane kontsert Kärdla kultuurimajas aset leiab.
“Ema meeletult armastas hiidlasi,” ütles kontserdi korraldaja Kata-Riina Luide. “Ja ta oli neile kõige eest väga tänulik – et ta sai siin majas olla ja oma asju teha, aga ennekõike kogu selle kogukondliku hoolimise eest, mis talle osaks sai – jälle keegi astus sisse, jälle keegi tõi moosi, jälle keegi käis tema eest poes, jälle keegi küsis, kuidas sul läheb ja kas midagi on vaja.”
Ikka tuli emal ja tütrel omavahel jutuks, kuidas kõiki neid inimesi selle eest tänada. Selle kontserdiga Kata-Riina Luide nüüd seda teha loodabki ja usub, et ema oleks temaga nõus.
Lisaks muusikalistele külalistele ja sõnavõttudele kuulub kontserdi programmi kaks raamatuesitlust. Esiteks Ave avaldamata jäänud raamat “Muinasjutt punasest hiirest”, mille ta plaaniski oma 80. juubeliks välja anda. Lisaks ka Hiiumaal sündinud lastele kingituseks loodud luuleraamat, mis põhineb poetessi kahele lapselapsele kirjutatud teosel – “Sündinud aprillis” ja “Sündinud novembris”.
“Ema kindlasti ei ütleks ette, mis saama hakkab, tema kutsuks lihtsalt: “Tulge kohale, üllatusi jagub!”, ütles Kata-Riina.
Kontsert leiab aset juba täna õhtul kell 18 ja oodatud on kõik. Sündmus kestab kaks ja pool tundi ning on vaheajaga.
Samal nädalal toimub luuletaja Ave Alavainu juubelisündmusi raamatukogudes üle Hiiumaa. Teisipäeval esitavad Kärdla kooli lapsed Kärdla kinosaalis Ave Alavainu luulet.

PIRET EESMAA

Veel lugemist: