Connect with us

Turism

Avatud talude päeval löödi külastusrekord

Kaja Hiis-Rinne
Nädalavahetusel, laupäeval ja pühapäeval avatud Hiiumaa talud kogusid üle 9300 külastuse, üle kogu Eesti tunti taluelu vastu väga suurt huvi, kirja sai üle 260 000 külastuse.
Hiiumaal oli menukaim Emmaste osavalla Tiiu Veevo Ainola talu, mida käis esimesel päeval uudistamas ligi poolteist tuhat ja teisel päeval tuhatkond külastajat – kokku 2400 külastust.
Väga menukas oli ka teine Emmaste osavalla talu, Even ja Marys Suislepa Kaldamäe talu, mis kasvatab mahevilja ja müüb seda kaubamärgi Hiiu Jähu all. Kummalgi päeval uudistas talu tegemisi tuhatkond inimest – kokku 2000 külastust.
Suurt huvi tunti ka Eestis haruldase kultuuri, lavendli kasvatamise vastu. Sellega tegeleb Pühalepa osavalla Lavendlitalu pererahvas, Birthe ja Taavi Liivandi.
Lavendlitalus oli esimesel päeval poolteist tuhat ja teisel 600 külastajat, kokku 2100 külastust.
Palju oli külastajaid ka vaid ühel päeval avatud pere­kond Kaire ja Tiit Vannase Lepa­niidi mahetalus ja Õie ja Aleksander Laksbergi Mihkel Tika talus, esimeses 800, teises ligi 700.
Helena Ehrenbuschi Luidja tsirkusetalus käis kahe päevaga 749 külastajat, Kroogi talu-muuseumis, mille uksed avas Heli Üksik, oli 650 külastajat ja skulptor Maire Põldma Merihobu talus 504 külastajat.
Toomas Tarkmees võttis kahel päeval kokku oma Pannkoogitalus Kärdlas vastu pool tuhat külastajat.
Möödunud nädalavahetusel oli kõigile huvilistele avatud üle 300 Eesti talu, kuhu tehti nädalavahetusega kokku rohkem kui 260 000 külastust. Tegemist on kaheksandal järjestikusel aastal toimunud avatud talude päeva külastusrekordiga.

HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...