Connect with us

Turism

Avatud talude päeval löödi külastusrekord

Kaja Hiis-Rinne
Nädalavahetusel, laupäeval ja pühapäeval avatud Hiiumaa talud kogusid üle 9300 külastuse, üle kogu Eesti tunti taluelu vastu väga suurt huvi, kirja sai üle 260 000 külastuse.
Hiiumaal oli menukaim Emmaste osavalla Tiiu Veevo Ainola talu, mida käis esimesel päeval uudistamas ligi poolteist tuhat ja teisel päeval tuhatkond külastajat – kokku 2400 külastust.
Väga menukas oli ka teine Emmaste osavalla talu, Even ja Marys Suislepa Kaldamäe talu, mis kasvatab mahevilja ja müüb seda kaubamärgi Hiiu Jähu all. Kummalgi päeval uudistas talu tegemisi tuhatkond inimest – kokku 2000 külastust.
Suurt huvi tunti ka Eestis haruldase kultuuri, lavendli kasvatamise vastu. Sellega tegeleb Pühalepa osavalla Lavendlitalu pererahvas, Birthe ja Taavi Liivandi.
Lavendlitalus oli esimesel päeval poolteist tuhat ja teisel 600 külastajat, kokku 2100 külastust.
Palju oli külastajaid ka vaid ühel päeval avatud pere­kond Kaire ja Tiit Vannase Lepa­niidi mahetalus ja Õie ja Aleksander Laksbergi Mihkel Tika talus, esimeses 800, teises ligi 700.
Helena Ehrenbuschi Luidja tsirkusetalus käis kahe päevaga 749 külastajat, Kroogi talu-muuseumis, mille uksed avas Heli Üksik, oli 650 külastajat ja skulptor Maire Põldma Merihobu talus 504 külastajat.
Toomas Tarkmees võttis kahel päeval kokku oma Pannkoogitalus Kärdlas vastu pool tuhat külastajat.
Möödunud nädalavahetusel oli kõigile huvilistele avatud üle 300 Eesti talu, kuhu tehti nädalavahetusega kokku rohkem kui 260 000 külastust. Tegemist on kaheksandal järjestikusel aastal toimunud avatud talude päeva külastusrekordiga.

HARDA ROOSNA

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Kodanik Jüri Kivi pettus seisnes asjaolus, et ta saatis omavalitsusele pildi endast koos naabri kompostriga. Paar nädalat tagasi riiklikult kehtestatud nõudele, tõestada kompostimisvõimekust pildiga...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Käina poe juurde asuvale kolme meetri kõrgusele reklaampinnale ilmus laupäeval meesterahva pilt, juures õnnitlustekst Tõnu 75-nda juubeli puhul.  Reklaampostritel muhelev mees on Tõnu Sahtel,...