Jälgi meid

UUDISED

Avatud raamatukogu hakkab valmima

Juba on Kärdla linnaraamatukogu sissepääsul paigas uued uksed, turvaväravad ja tagastuskastid ning automaatne registreerimissüsteem – peagi saab soovija minna teavikut laenutama talle sobival ajal.
Avatud raamatukogusse saab teavikuid laenutama minna ka siis, kui personal on juba lahkunud, selgitas Kärdla linnaraamatukogu juhataja Annely Veevo. Lugeja saab siseneda IDkaardi või raamatu­kogukaardiga, kus on peal tema isikukood. Ta leiab riiulist ise raamatu, laenutab selle laenutusautomaadi abil ning lahkub raamatu­kogust läbi turva­väravate, mille süsteem tuvastab, et kas tal ikka on õigus selle raamatuga lahkuda.
Selleks, et raamatukogu niimoodi toimida saaks, on tulnud läbida terve pikk teekond, mis Kärdla raamatu­kogul on juba lõpusirgel.
Uued tuletõkkeuksed on ühest küljest turvalisemad, teisalt on neid vaja avatud raamatukogu kontseptsiooni rakendamiseks. Mõlemad uued uksed on just sel eesmärgil valmidusega elektrooniliseks sisenemiseks.
Juba on paigaldatud ka turvaväravad, mis pole veel seadistatud, kuid loodetavasti saab see tehtud septembri­kuus.
Uue välisukse kõrval säravad päikeses ka uued raamatute tagastuskastid. “Endine puust raamatukast teenis meid küll hästi, kuid hakkas ära väsima ja jäi ka väikseks, samuti ei sobinud see enam uute uste külge,” selgitas Veevo. Nii saigi tellitud kaks uut tagastuskasti, mis peaks katma lähiaastate vajaduse.
Lisaks on praeguseks kõik teavikud varustatud RFIDkoodidega, mida loevad laenutus-tagastusautomaat ja turvaväravad. Ka automaadid on paigaldatud ja kasutus­valmis. Vaja on veel vaid turvaväravad seadistada ja ühendada RIKS laenutussüsteemiga.
“Tuleb võtta ka hinna­pakkumised elektrooniliseks sisenemiseks vajalike tööde jaoks ning need ära teha,” selgitas Veevo.
Laenutusautomaat, turvaväravad ja muu läksid raamatukogule maksma u 10 000 eurot, sellest pool hoiti kokku raamatukogu eelarvest ning teise poole nõustus andma vallavalitsus.
Uste jaoks taotles juhataja raha eelmise aasta lisaeel­arvest. “Kahjuks sellest rahast praegu kolmanda ukse jaoks, mis väljavahetamist vajab, ei jätkunud,” selgitas Veevo, kelle sõnul on valla­valitsus raamatukogu projekte toetanud.

Veel lugemist:

UUDISED

Kärdla avatud raamatu­kogu vastu on huvi suur, ütles raamatukogu juhataja Annely Veevo, kes kutsub ka suvel raamatukogu külastama. Pealegi on see koht, kus Kärdlas...

UUDISED

Esimese rahvaraamatukoguna Eestis pakub Kärdla linnaraamatukogu oma lugejatele avatud raamatukogu teenust – laenutama pääseb IDkaardiga. “Ideest teostuseni läks seitse aastat,” sõnas Kärdla linnaraamatukogu direktor...