Connect with us

Arutelu

Avameelselt abielust

Nii nagu suhtel ikka, on ka sellel lool kaks poolt. Püüan siinkohal kirjeldada olukorda enda vaatevinklist. Alustuseks pean märkima, et eelmisel perioodil, enne viimaseid valimisi oli koalitsiooni ehk volikogu enamuse koostöö oluliselt professionaalsemal tasemel, tõsi, siis oli ka partner teine.

Peale viimaseid valimisi, moodustasid Hiiu vallavolikogus koalitsiooni valimisliit (VL) Üks Hiiumaa kuue liikmega ja Erakond Isamaa ja Res Publica Liit (IRL) kuue liikmega. Kahjuks on antud koalitsioonis olnud liiga palju ebakindlust, mille on põhjustanud pidev otsustest taganemine ja suundade muutmine, mis omakorda tegi minu töö väga raskeks. Juhtida ühel päeval ühtmoodi ja järgmisel päeval vastupidiselt – see oli võimatu missioon, millesse probleemid juba esimesel päeval olid sisse kodeeritud.

Koalitsioon minu nägemust mööda on kui abielu, millega käib kaasas lubadus olla koos nii heas, kui halvas ja toetada üksteist, leida koos  lahendusi. Siinkohal soovin lähemalt rääkida suurematest probleemidest, millega pidime silmitsi seisma.

Lauka kool

Valimisliit Üks Hiiumaa tegi IRLi fraktsioonile ettepaneku viia koolid ühtse juhtimise alla ja moodustada Hiiu Valla Põhikool. Kordagi ei ole jutuks olnud see, et põhikooli hariduse andmine Laukalt kaob, mida inimestele allkirju kogudes ja meeleavaldusele kutsudes räägiti.  See on vale ja vale abil inimestega manipuleerida on alatu. Meie eesmärk oli alati see, et valla avalikud teenused peavad olema võimalikult  kodu lähedal. Vald peab suutma luua keskkonda töökohtade tekkeks.

Kommunikatsioon väljapoole

Koalitsioonis on ära jaotatud kõik rollid. Avalikkusele otsuste selgitamise roll kuulus valimisliidule Üks Hiiumaa. Võib-olla oleksin pidanud sellest mööda vaatama, aga need, kes mind tunnevad, saavad aru, et ma pean kokkulepetest kinni. Kui olukord eskaleerus, jättis partner meid üksi. Opositsioon ehk volikogu vähemus nägi tekkinud segaduses oma võimalust. Võimuvõitlus oligi alanud.

Etteruttavalt võib öelda, et mulle said saatuslikuks ausus, otsekohesus ja liigne enesekindlus. Teisest küljest – sellele kohale asudes oli mul kindel veendumus, et ma ei plaani järgnevat nelja aastat lihtsalt “ära tiksuda” ja kui tahta midagi muuta, on vastased kerged tekkima. Sellega peab arvestama.
Lühike, kuid määrav episood: suve hakul tuli opositsiooniliider “kuldne kuu seljas” minu juurde ja pakkus, et tema tuleb naiseks, teeme uue liidu ja jätame VL Üks Hiiumaa koalitsioonist välja. Minu jaoks oleks see tähendanud partnerile “noa selgalöömist”. IRLi fraktsioon ei olnud nõus partnerit reetma ja loomulikult süvendas see vastuolu opositsiooniga veelgi. Sealt edasi algas ka kogu demoniseerimis- ja laimukampaania, milleks ma ka ise võimaluse andsin.
Vähem kui nädal tagasi tegi opositsioon uue ettepaneku üheöösuhteks, seekord VL Üks Hiiumaa teatud liikmetele ja nad võtsid selle vastu. Opositsioon ise nimetas seda “mängu iluks”. Arukas inimene mõistab, mis selles loos tegelikult toimus. Lauka kooli teema oli võimuvõitluses kõigest kattevari, sest mingit sulgemise plaani ei ole kunagi olnud.

Seda, milliseks tulevik nüüd kujuneb, näitab aeg. Opositsiooni, kes täitis seekord armukese rolli perfektselt, soovin ma aga kiita ja  tunnustada. Nad suutsid inimesi mobiliseerida ja mängisid nende emotsioonidele. Suhte teine pool on see, et minu enda käitumine ja olukordade kuvamine väljapoole ei ole olnud korrektne! Ma vabandan kõigi nende heade inimeste ees, kelle õiglustunnet ma olen riivanud ja oma viimase aja ütlemistega meelehärmi valmistanud. Minu eesmärk on kindlasti tagasi võita nende poolehoidjate toetus ja usaldus, kes siiani minusse on uskunud, aga kelle usk on kõikuma löönud! Üks on kindel – oma lubadused viin ma ellu!
Hetkel olen ma volikogu liige ja luban esindada kõigi oma valijate huve parimal võimalikul viisil. Lõpetuseks soovin tänada neid sadu  inimesi, kes mulle viimastel päevadel toetust on avaldanud ja maani kummarduse teen oma meeskonnale, kes mind viimasel kuuel aastal on toetanud ja uskunud sellesse, et Hiiumaa on parim paik maailmas.

Eriti suur tänu kuulub minu perele, kes keerulistel aegadel alati minu kõrval seisab ja igati toetab. Raputust oli vaja selleks, et reaalsus kohale jõuaks. Homme algab uus päev ja Hiiu vald liigub edasi. Respekt ja restart!

GEORG LINKOV

IRL

Veel lugemist:

Ahto ilmajutud

Nagu ka eelnevalt mainitud, siis stabiilset talveilma ei paista ega tule ka see nädal. Küll aga on märke stratosfääri soojenemisest, mis viitab polaarpöörise nõrgenemisele...

Uudised

Rahvastikuregistrisse kantud Hiiumaa laste nimed kordavad üleriiklikke nimetrende ühe erandiga, milleks on lemmikuim poisinimi Mattias. Poisinimi Mattias, mida viimase viie aasta jooksul Hiiumaal lastele...

Uudised

Kaks Kärdla perearsti, doktor Meeli Paesüld (66) ja doktor Lia Prigoda (67) loobuvad praksisest 1. juunil 2023. Perearstil tuleb nimistust loobumisest kuus kuud ette...

Persoon

Kai Kallas (34) töötab Kärdla sadama kail Tareste lahe kaldal. Tema juurde kontorisse pääseb väikesest valgest uksest Yacht Service’i ellingu valges seinas, mida peaaegu...