Connect with us

Uudised

August võib lüüa senise kuumarekordi

Kaja Hiis-Rinne
Riigi ilmateenistus prognoosib, et lähipäevil tõuseb õhutemperatuur kohati kuni 33 kraadini ja suure tõenäosusega on oodata kõigi aegade uut augusti teise poole kuumarekordit.
Seoses kuuma ilma jätkumisega tõstis keskkonnaagentuur 16. augusti õhtupoolikul kuuma­hoiatuse teisele tasemele. See tähendab, et maksimaalne õhutemperatuur võib ulatuda kuni 30–33 kraadini kolme ja enama päeva jooksul ning keskmine õhutemperatuur on 25 kraadi ümbruses kolme ja enama ööpäeva vältel.
50 aasta tagune kuumarekord
Teisipäeval, 16. augustil tõusis õhutemperatuur kõige kõrgemale Pakri kandis, kus mõõdeti lausa 32,1 kraadi sooja. Sellega korrati augusti teise poole kõrgeima temperatuuri rekordit, mis mõõdeti 21. augustil 1972 Võrus.
Haapsalus mõõdeti näiteks 16. augustil kell neli pealelõunal 31,5 kraadi, Ristnas 27,6 kraadi ja Heltermaal 29,1 kraadi sooja.
Kolmapäeva hommikul kell 7 oli kuumaga koos suhteline õhuniiskus väga kõrge, ulatudes enamasti üle 80 protsendi, samal ajal mõõdeti Ristnas maksimaalselt 22,8 kraadi ja Heltermaal 22,9 kraadi.
Ka nädala esimene päev oli väga kuum. 15. augustil mõõdeti Heltermaal päeva kõrgeimaks temperatuuriks kell kuus õhtul 27,9 kraadi, samas tajutavaks temperatuuriks hinnati lausa 29,3 kraadi. Ristnas oli samal ajal 29 kraadi sooja, tajutav temperatuur oli hinnanguliselt 0,1 pügala võrra kõrgemgi.
Troopilised ööd
Ilmateenistus märgib veel, et Eestisse on taas jõudnud troopilised ööd, mis tähendab, et õhutemperatuur ei lange öö jooksul alla 20 kraadi. Seda nähtust esineb põhiliselt meremõjuga rannikualadel. Kaugemal sisemaal on öine jahtumine intensiivsem.
Ööl vastu esmaspäeva ei langenud soojakraadid terves Eestis alla 20, Hiiumaa kahes ilmajaamas oli miinimumtemperatuur 22 kraadi, ööl vastu kolmapäeva isegi 23 kraadi. Näiteks kell üks öösel oli Ristna ilmajaamas sooja lausa 25, Heltermaal oli samal ajal kraad jahedam.
Ööl vastu eilset, 18. augustit langes õhutemperatuur öösel alla 20 kraadi nii Ristnas kui Heltermaal. Päev algas pilvitusega ja soojakraade olid kahest eelmisest päevast vähem. Heltermaal mõõdeti kell 13 maksimum­temperatuuriks 26,4 kraadi ja Ristnas 25 kraadi.

Toimetaja
KATRIN KVIVUORI

Veel lugemist:

Uudised

Juba aprillis hakkas tulema teateid, et Hiiumaa staari staatuses karu on väga liikuv ja läbib pikki teekondi põiki üle saare, kuni mai algul jäädvustas...

Digileht

Hiiu Leht 17.mail Karu jookseb mööda saart nagu pöörane Hiiumaa sai uue piiskopi Hiiu Leht muudab ilmumispäeva ja sagedust Sõdurid päästsid külarahva jalavaevast. Digilehe...

Uudised

Alates 6. juunist hakkab Hiiu Leht paberil ilmuma kord nädalas 20-leheküljelisena neljapäeviti. Kõik paberlehe tellijad saavad võimaluse kolme kuu jooksul veebiuudiseid tasuta lugeda.  Lugeja...

Uudised

Hiiumaa huvide paremaks kaitsmiseks ja esindamiseks asutas 16 saadikut teisipäeval riigikogu Hiiumaa toetusrühma ja valis selle esimeheks Reili Ranna ning aseesimeheks Enn Eesmaa. Toetusrühma...