Connect with us

Juhtkiri

Asjatu pahameel

Transaviabaltika esindaja Rene Must oli eile täiega endast väljas – isegi karjus Hiiu Lehe ajakirjaniku peale, kes mitte milleski süüdi polnud.
Põhjuseks, et terve päeva jooksul küsisid erinevate ajakirjandusväljaannete reporterid, milles siis asi, et Transaviabaltika ei saanud kokkulepitud tähtajaks, 31. jaanuariks oma paberimajandust korda, et Kärdla lennu­väljal võiks vajadusel GNSSi kasutada.
Rene Must näitab tänases lehes näpuga Leedu lennuameti poole, aga ei ütle, millal nad paberid lennuametisse viisid. Äkki oleks saanud viia natuke varem?
Või siis võinuks ettevõte eelnevalt teavitada Hiiumaa vallavalitsust, et GNSSi kasutamise kooskõlastuse saamine viibib? Oleks ju olnud viisakas. Seda enam, et Transaviabaltika oli Kärdla lennujaama kaasajastamise protsessi kaasatud.
Loomulikult on Leedu lennuamet sõltumatu ja teeb oma protseduure niisuguses järje­korras nagu jõuab ja vajalikuks peab, aga öelda, nagu soovitaks Hiiumaa vald ettevõttel survestada Leedu lennuametit?! Sellist sõnumit Hiiumaa vallavanema Reili Ranna kirjast välja küll ei loe.
Nii on Transaviabaltika esindaja pahameel Hiiumaa vallavalitsuse suhtes, nagu ka ajakirjanduse suhtes üleliigne. Vallavalitsus tegi, mida tegema pidi, ei tekitanud paanikat, vaid küsis asjaomaste ametkondade vahendusel, miks kokkulepitud tähtaegadest kinni ei peetud. Ja see on lausa vallavalitsuse kohustus – seista hiidlaste huvide eest.

8. veebruar 2019

Veel lugemist:

Uudised

Maa-amet teatas äsja, et Eesti sai sünnipäeva eel 95 saare võrra rikkamaks. Ka Hiiumaa ümbrusesse on lisandunud kümmekond väikest saarekest, laidu – näiteks Hagaste...

Digileht

Hiiu Leht 27.veebruaril Kassari ei saanud saareks tagasi Kaks hobust jäid auto alla Kaheksa kirja Eestile Hiiumaal vaid 5 Venemaa kodanikku

Politsei

Hellamaa külas juhtus eelmisel kolmapäeval õnnetus, kus aedikust välja pääsenud ja sõiduteele jooksnud hobustele sõitis otsa auto. Kärdla politseijaoskonna juhi Moonika Raudsepa sõnul mõlemad...

sport

Hiiumaa hobusel Mister Tondil jäi Al Ula kõrbes 120 km pikkune teekond küll lõpuni läbimata, kuid treener on tulemusega rahul. Mister Tondiga sõitis kõrbes...